Hornatá perla Střední Asie

Kyrgyzstán je překrásná země, která láká k návštěvě divokou přírodou, dobrým a neobvyklým jídlem, krásnými tržišti a příjemnými lidmi. Kyrgyzové jsou hrdí na svou zem, na svou kulturu, kterou tvoří jak náboženství, tak tradice. V zemi je znatelný odlesk z dob Sovětského svazu, ale také orientální duch.

Republika Kyrgyzstán je nejvíce vnitrozemský stát světa, žádná jiná země nemá dále k moři. Nachází se ve Střední Asii mezi Čínou, Kazachstánem, Tádžikistánem a Uzbekistánem na ploše o cca dva a půl násobku rozlohy České republiky. Více než 90 % území leží v nadmořských výškách nad 1.500 metrů, 30 % dokonce nad 3000 metrů. 

Víza
60 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 90 dní.
Hlavní sezóna
duben - září
Letní období potěší všechny milovníky horských túr.
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 8x do roka a ušetříš cca 80 %. Akční letenky do Kyrgyzstánu
Průvodce pro tebe napsal Tomáš _2

Praktické tipy před cestou do Kyrgyzstánu

Jezero Issyk Kul
Co vidět v Kyrgyzstánu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Kyrgyzstánu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Kyrgyzstánu

Údolí Altyn
Co dělat v Kyrgyzstánu

Co dělat v Kyrgyzstánu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Kyrgyzstán.

Počasí v Kyrgyzstánu

Přehledně o počasí v Kyrgyzstánu a teploty během roku. Kdy jet do Kyrgyzstánu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Kyrgyzská silnice
Doprava v Kyrgyzstánu

Jak se dopravovat a cestovat v Kyrgyzstánu? Cestování v Kyrgyzstánu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Kyrgyzský som
Peníze a ceny v Kyrgyzstánu

Čím platit v Kyrgyzstánu a jaké jsou ceny? Místní měna je Kyrgyzský som. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Kyrgyzstánu?
Aktuální kurz 1 Kč = 3.43 лв

Vývar
Jídlo v Kyrgyzstánu

Co ochutnat v Kyrgyzstánu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Kyrgyzstánu a kde se stravovat.

Manas
Kultura a lidé v Kyrgyzstánu

Jak se mluví v Kyrgyzstánu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Kyrgyzstán a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Kyrgyzstánu

Je Kyrgyzstán bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Kyrgyzstánu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Kyrgyzstánu

Je potřeba vízum a pas do Kyrgyzstánu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Kyrgyzstánu?

Další průvodce v Kyrgyzstánu a okolí

Kazachstán
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Kazachstán
Průvodce zemí
Uzbekistán
Do'stim, xush kelibsiz!
Vítej, příteli!
Uzbekistán
Průvodce zemí
Velká čínská zeď
嗨!
Ahoj!
Čína
Průvodce zemí
Tádžikistán
Салом!
Ahoj!
Tádžikistán
Průvodce zemí
Pákistán
آمدید، میرے دوست!
Vítej, příteli!
Pákistán
Průvodce zemí

Cestopisy z Kyrgyzstánu od cestovatelů jako ty

Čtení na 8 minut
Koně, jurta, sníh a ticho
Avatar uživatele m8dy
m8dy 2022-01-05T09:39:15+01:00 2 komentáře
Kyrgyzstán 2017

Kopyta koňů víří prach. Ve vzduchu je cítit pot a testosteron. Chlapíci v lesklých vestách a neforemných kalpacích se snaží udržet v sedle.... Kdo tohle zvládá, usiluje o to, aby druhou rukou nadzvednul ze země objemný pytel plný máčeného jehněčího masa. Každé šťouchnutí do tohoto „míče“ fanoušci oceňují hlasitým rykem. Po obličejích jezdců…

Čtení na 3 minuty
Kyrgyzstán 2021
Petr Parizek 2021-08-02T13:30:03+02:00 10 komentářů
Kyrgyzstán 2021

aneb úchvatná země, v této době bez turistů. Naše plánování začalo v době, kdy cestovat po světě bylo povoleno a normální. Bohužel vyšší moc tomu chtěla a náš odlet se posunoval a posunoval. Ale neb nic netrvá věčně, i naše cesta mohla začít.…

Čtení na 41 minut
Nezapomenutelný Kyrgyzstán
Katie _1 2020-11-12T14:01:13+01:00 0 komentářů
Kyrgyzstán 2017

Toto je nejhorší úsek ze všech, protože jdeš pomalu po čtyřech, ujíždí to a nemáš se čeho držet. A k temu x kilo na zádech.... Nezapomenutelný Kyrgyzstán - prázdniny 201728.7.2017 pátekDěcka jsou na cestě z Plzně, berou to přes Prahu až do Brna, kde naberou nás. Jeden z nás jede "radši" vlakem. V Brně zjišťujeme, že nemáme…

Čtení na 1 minutu
Kyrgyzstan
Avatar uživatele
cizy 2020-02-03T08:51:29+01:00 1 komentář
Kyrgyzstán 2016

Jarný výlet stredoázijského Švajčiarska. Dva dni v Biškeku a okruh okolo jazera Issyk Kul. . 4.3.2016Popíjať pri včerajšom balení si vecí Demänovku sa ráno ukáže ako nie práve najmúdrejší nápad. Budík zvoní o 5:40 ako o život a my vstávame s obrovským sebazaprením. Našťastie ideme v…

Avatar uživatele Tomáš _2
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu