Macao
Macao

Bezpečnost v Macau

Zdraví

V létě je Macau skutečně horko a hlavně hotely jsou extrémně klimatizované. Doporučuje se si vzít lehkou mikinu nebo svetr, pokud máte v plánu zůstat déle v klimatizovaných prostorách.

Přestože voda z vodovodu je oficiálně pitná, tak domácí si vodu převařují, filtrují nebo kupují balenou. Obecně se doporučuje pít raději balenou vodu.

Turistům směřujícím do Macaa se doporučuje vakcinace proti žloutence typu A i B, japonské encefalitidě a tetanu. Úroveň hygieny v restauracích je na dobré úrovni a při dodržování základních hygienických pravidel se podle nás není třeba dále očkovat.

Kriminalita

Macao je bezpečná země s nízkou úrovní kriminality. Je třeba si však dávat pozor na kapesní zloděje hlavně na přeplněných turistických místech. Na ulici mohou také obtěžovat prostitutky, které si shánějí klienty, nebo lidé, kteří žádají o peníze. Jsou slušně oblečení (často v obleku) a jsou to podvodníci.

Riziko katastrof 

Sezona tajfunů trvá od července do září a Macao má dobře vypracovaný systém včasného varování. Rizikové stupně mají škálu od 1–10 a při stupních 8–10 se nedoporučuje vycházet ven.

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, frekvence 50 Hz, do některých zásuvek pasují české konektory, do jiných je třeba adaptér.

Přístup na wifi je běžný v hotelích nebo na náměstí Senado. Ve městě funguje veřejná a bezplatná wifi síť s názvem WIFIGO. Funguje i zaheslovaná verze sítě s názvem WIFIGO-S, kde login i heslo jsou „wifigo“.

Důležité kontakty 

Telefonní čísla

  • Lékař, policie, hasiči: 999

Kontaktní český úřad

  • Generální konzulát se nachází v Hongkongu na adrese: 1204-5 Great Eagle Centre, 23 Harbour Road, Wanchai.

Chystáš se do Macaa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kamil Vaško
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.