Země hazardu s příchutí Asie i Evropy

Macao se nachází v deltě Perlové řeky a omývá ho Jihočínské moře a hranici tvoří Čínská lidová republika s aglomerací Kanton (anglicky Guangdong). Macao tvoří poloostov a ostrovy Taipa a Coloane, mezi nimiž vznikla rekultivací nová část Cota.

Je to země s nejvyšší hustotou obyvatelstva na km2 na světě (21.393/km2), představuje jedinečnou kombinaci čínské a portugalské kultury daleko od Evropy.

Průvodce pro tebe napsal Kamil Vaško
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 30 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - únor
Vzhledem k městskému charakteru navštivte zemi klidně kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Akční nabídky

Praktické tipy do Macaa

Co vidět a navštívit v Macau

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Macau

Zavřít boční panel

Macau tower

Macau Tower je 338 metrů vysoká věž, kde je kromě multiplexu kina a konferenčního centra možné vyzkoušet i různé adrenalinové aktivity jako výhled na město, bungee jumping, skyjump (velmi podobné jako bungee jumping, ale skokan je přichycen z obou stran na laně, je to bezpečnější a mohou to zvládnout i méně odvážné povahy), skywalk (chození po obvodu „talíře“ budovy ve výši 338 m, člověk je jištěn lanem), lezení na věž nebo po horolezecké stěně.

Zavřít boční panel

A-Ma Cultural Village

Jeden z nejstarších čínských chrámů v Macau. Budova je velmi jednoduchá a u chrámu se nachází chodník na kopec, z něhož je pěkný výhled na okolí. 

Zavřít boční panel

Náměstí Lotus

Sochu darovala Macau čínská vláda v roce 1999 při příležitosti odchodu portugalské nadvlády. Socha má 6,5 tun a je 6 metrů vysoká. 

Zavřít boční panel

Taipa Village

Malá čtvrť s tradičními uličkami, kde Portugalci a Číňané žili několik století. V jednoduchosti by se dalo říci, že to je místo, kde se nachází kavárny a restaurace. V neděli se zde koná bleší trh.

Počasí a sezóny v Macau

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Macao
Městský stát můžete navštívit kdykoliv

18 °C

18 °C

21 °C

25 °C

28 °C

30 °C

32 °C

32 °C

30 °C

28 °C

24 °C

20 °C

Počasí

V Macau panuje subtropické vlhké podnebí. Průměrná roční teplota činí 22,7 °C. Nejteplejším měsícem je červenec (průměrná teplota 28,9 °C) a nejchladnějším leden (průměrná teplota 14,5 °C).

Sezóny a kdy vyrazit

Zemi je nejlepší navštívit na podzim, v říjnu a listopadu, kdy je stále příjemná teplota, ale bez srážek a vysoké vlhkosti vzduchu. Zima je velmi mírná, teplota obvykle neklesá pod 13 ° C. Od března se začíná zvyšovat vlhkost vzduchu a léto bývá velmi horké a často spojené se silným tropickým deštěm nebo výjimečně i s tajfuny.

Avatar uživatele Kamil Vaško
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu