Macao
Macao

Jídlo v Macau

Jaké jídlo při svém pobytu v Macau určitě nevynechat?

Makajská kuchyně

Jídlo v Macau představuje jedinečnou kombinaci portugalské a čínské kuchyně. Za 400 let portugalské nadvlády sem byla dovezena tradiční evropská koření a olivový olej, který se v původní čínské kuchyni příliš nepoužívá. Typy kuchyně:

Portugalské jídlo – spousta restaurací informuje, že nabízí tradiční portugalské jídlo, ale skutečná tradiční portugalská jídla nabízí pouze lepší restaurace na jihozápadním výběžku poloostrova. Vyzkoušejte třeba kachnu de cabidela (kotlík s dušeným kachním masem) – nevypadá moc vábně, ale je to dobré, bacalhau (solená treska), caldoverde (polévka
s bramborami, zelím a chorizem), feijoada (kotlík s vařenými fazolemi a klobásou) a pastéis de nata (vanilkové koláčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem).

Na ostrově Taipa se nachází António a Miramar, což jsou tradiční portugalské restaurace, ale patří k dražším. Nejznámější pekárna, která proslavila Pastéis de nata v Macau, je Lord Stow's Bakery a nachází se na Coloane a ve starém městě je populární kavárna Margaret's Cafe e Nata.

Makajské jídlo – jde o kombinaci čínské kuchyně ovlivněné portugalským vlivem, zejména co se týče použití evropských koření. Mnoho restaurací hlásá, že nabízí tradiční portugalské jídlo, ale jde hlavně o makajské jídlo. Známou restaurací je Riquexó.

Tradiční jídla jsou mandlové cookies (sušené čínské cookies, tradiční suvenýr), galinhas à africana (kuře s piri-piri omáčkou), galinhas à portuguesa (kuře s kokosovým kari), pork chop bun (macajský hamburger – ugrilované vepřové maso v housce), beef jerky (plátky sušeného hovězího masa) a minch (mleté maso s kousky brambor a rýží).

Velmi populární jsou i dimsum (koláčky připravované na páře plněné masem) nebo mořské plody a ty jsou prý v Macau lepší než v Hong Kongu. Ve starém městě se dá najít spousta jednoduchých restaurací, které nabízí jídlo za MOP3 0, ale menu je většinou pouze v čínštině, tak je třeba vybírat podle obrázků nebo jen tak na cosi ukázat.

Chystáš se do Macaa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kamil Vaško
naposledy aktualizováno 26. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.