Macao
Macao

Jídlo v Macau

Makajská kuchyně

Jídlo v Macau představuje jedinečnou kombinaci portugalské a čínské kuchyně. Za 400 let portugalské nadvlády sem byla dovezena tradiční evropská koření a olivový olej, který se v původní čínské kuchyni příliš nepoužívá. Typy kuchyně:

Portugalské jídlo – spousta restaurací informuje, že nabízí tradiční portugalské jídlo, ale skutečná tradiční portugalská jídla nabízí pouze lepší restaurace na jihozápadním výběžku poloostrova. Vyzkoušejte třeba kachnu de cabidela (kotlík s dušeným kachním masem) – nevypadá moc vábně, ale je to dobré, bacalhau (solená treska), caldoverde (polévka
s bramborami, zelím a chorizem), feijoada (kotlík s vařenými fazolemi a klobásou) a pastéis de nata (vanilkové koláčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem).

Na ostrově Taipa se nachází António a Miramar, což jsou tradiční portugalské restaurace, ale patří k dražším. Nejznámější pekárna, která proslavila Pastéis de nata v Macau, je Lord Stow's Bakery a nachází se na Coloane a ve starém městě je populární kavárna Margaret's Cafe e Nata.

Makajské jídlo – jde o kombinaci čínské kuchyně ovlivněné portugalským vlivem, zejména co se týče použití evropských koření. Mnoho restaurací hlásá, že nabízí tradiční portugalské jídlo, ale jde hlavně o makajské jídlo. Známou restaurací je Riquexó.

Tradiční jídla jsou mandlové cookies (sušené čínské cookies, tradiční suvenýr), galinhas à africana (kuře s piri-piri omáčkou), galinhas à portuguesa (kuře s kokosovým kari), pork chop bun (macajský hamburger – ugrilované vepřové maso v housce), beef jerky (plátky sušeného hovězího masa) a minch (mleté maso s kousky brambor a rýží).

Velmi populární jsou i dimsum (koláčky připravované na páře plněné masem) nebo mořské plody a ty jsou prý v Macau lepší než v Hong Kongu. Ve starém městě se dá najít spousta jednoduchých restaurací, které nabízí jídlo za MOP3 0, ale menu je většinou pouze v čínštině, tak je třeba vybírat podle obrázků nebo jen tak na cosi ukázat.

Chystáš se do Macaa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kamil Vaško
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.