Macao
Macao

Co dělat v Macau

Kasina

Gamblerství je největším byznysem v Macau a produkuje více zisku než v Las Vegas. Každý den stovky Číňanů navštěvují kasina, aby v nich zkusili štěstí. Totéž dělají i obyvatelé Hong Kongu, ale jen o víkendech.

Nejznámějším tradičním kasinem bylo Lisboa, ale poté, co se začaly stavět nové hotely na ostrově, tak toto prvenství přebral Hotel Sands.

Největším kasinem nejen v Macau, ale na celém světě, je Venetian Macau. Kromě hracích automatů zde naleznete nákupní galerii ve stylu Benátek s kanály, gondolami a umělou oblohou. V hotelu se našlo místo i pro divadlo Cirque du Soleil. Pokud si na recepci hotelu vyřídíte věrnostní kartičku zdarma (netřeba být ubytováni v hotelu), tak je možné získat slevu na vstupenky do divadla.

Chrtí dostihy

Je možné sledovat dostihy a vsadit si na ně v areálu Canidrome na ulici Avenida General Castelo Branco. Závody se konají v 19:46, a to v pondělí, čtvrtek, pátek a o víkendech. Vstupné stojí MOP 10 a za to dostanete kredit ve stejné výši na sázku.

Nakupování

Díky nízkým daním se nakupování stává stále důležitější součástí zábavy pro návštěvníky. V centru města a v okolí starých kasin si je třeba dávat pozor na předražené obchody s hodinkami, zlatem a tradičními čínskými preparáty (například čínská viagra apod.). Nákupní galerie se nachází v hotelích na ostrově a nákupní plocha a počet obchodních center se stále zvyšuje.

Známá obchodní centra jsou: Venetian Macau Grand Canal, obchody v hotelích Four Seasons a Cotai Central, The Boulevard at City of Dreams, Dazzling Shopping Promenade of Galaxy Macau, One Central Macau. Navzdory doporučením
v různých průvodcích, nakupování ve Fisherman's Wharf je nuda, je tam málo obchodů a také lidí.

Kultura

Nové hotely nabízí různé druhy představení a atrakcí, například: House of Dancing Water, Dream Works Experience v Cotai Strip Resorts, TABOO – The Show of Secret Fantasies, House of Magic (Studio City Macau), Wynn Performing Lake, Tree of Prosperity (Wynn Macau), Cirquedusoleil (Venetian hotel ).

Zajímavé kulturní události:

Macau Grand Prix v listopadu – uličky na poloostrově se promění na závodní dráhu podobně jako v Monaku.

Čínský nový rok – město každoročně pořádá velký průvod na počest oslavy nového roku spojený s ohňostrojem. Je to největší a nejdůležitější svátek pro Číňany.

Noční život 

Soustřeďuje se podél Avenida Sun Yat Sen blízko Kumi sochy a the Cultural Centre, kde je možné najít mnoho podniků. Posedět dlouho do noci se dá i v okolí náměstí Senado, ale podniky jsou často přeplněné.

Historické centrum Macau

Představuje jedinečnou kombinaci východní a evropské kultury, která byla zapsána na seznam UNESCO v roce 2005.

Nejznámější památky:

Průčelí kostela sv. Pavla – nejznámější a nejfotografovanější památka v Macau. Původní kostel vyhořel v roce 1825 a zůstalo z něj jen průčelí.

Senado náměstí – nejdůležitější náměstí, kde se odehrávaly a stále odehrávají důležité události. Náměstí neskutečně připomíná Středomoří a absolutně se zde necítíte jako v Asii. V okolí náměstí se nachází uličky s dalšími kostely a stavbami a je dobré se tu trochu projít K vidění je například čínský chrám Na Tcha, Lou Kau Mansion, kostel sv. Dominika.

Pevnost Monte – postavena v 17. století a sloužila na obranu města. V pevnosti se nachází muzeum, které přibližuje historii města. Pevnost se nachází se na Guia Hill a je obklopeno parkem a majákem. Z kopce je krásný výhled na starou část města.

Muzea

Macao Museum – patří k nejlepším atrakcím. Historie Macaa je zpracována velmi informativně a poutavě, ale pohled na svět je velmi čínský.

Grand Prix Museum – muzeum bylo otevřeno v roce 1993 a vyžadovalo by trochu vylepšení. Kdo má však rád F1, tak si i tak přijde na své, a jsou zde vystaveny různé formule, které se zúčastnily závodů.

Macao Science Center – unikátní architektonická budova, výstava zaujme hlavně děti ve věku 5–13 let.

V Macau se nachází několik malých zahrad a parků. Kvůli malé rozloze oblasti netřeba čekat obrovské lesoparky. Nejznámější místa pro relax jsou Lou LimIeoc Garden, Camoes Garden and Grotto, Jardim do Sao Francisco (S. Francisco Garden) nebo Flora Garden. V Hác-Sá Reservoir Country Park je možné grilovat, jít na menší túru nebo vyzkoušet kanoing.

Macau Fisherman's Wharf – kýčovitá turistická atrakce s obchody, restauracemi a malými zábavními atrakcemi. Oblast je stále ve výstavbě, ale už nyní je zde možné vidět repliku antického Říma, Koloseum, nizozemská městečka a podobně. Oblast je velmi často prázdná a bez lidí.

Chystáš se do Macaa?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kamil Vaško
naposledy aktualizováno 18. 06. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.