Zavřít boční panel

Ubytování v Kuala Lumpur

Kde se ubytovat v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je i přes svou rozlehlost a velikost vcelku snadno zorientovatelnou metropolí. Není nutné příliš dlouho tápat nad tím, kde se ubytovat, protože centrum je jen jedno a vesměs vše nejdůležitější je v pěší vzdálenosti, nanejvýš dvou až tří stanic jízdy metrem.

Za střed města (City Center) se považuje oblast okolo Chinatownu. Podél stanice Pasar Seni naleznete spoustu nízkonákladových hotelů a hotelů střední kategorie.

Pokud máte rádi vyšší standard, hledejte hotely u KL Sentral, kde se nachází Hilton, Le Meridien, St. Regis. Samozřejmostí je pak i lokalita KLCC u Petronas Towers, kde hotely hlavně nabídnou výhledy na osvícená dvojčata.

Tip na hotel: Doslova kultovním hotelem se na české cestovatelské scéně stal hotel Pacific Express, který od naší první návštěvy z roku 2013 doporučují téměř všichni blogeři. Za cenu 550 Kč za pokoj nabídne hotel útulné ubytování bez oken, ale zato s perfektním bazénem na střeše zaručující nádherný výhled na Petronas Towers i Menara KL a ideální lokalitou přímo u Central Marketu. V případě, kdy se bez pokoje s okny neobejdete, podobné výhledy nabídne nejeden další hotel nebo apartmán na Airbnb v cenové kategorii okolo 1.200 Kč.

Ceny

Guesthousy v úzkém okolí centra se pohybují mezi 200–300 Kč za pokoj a noc a standardem bývá vlastní sociální zařízení.

Průměrně kvalitní hotel s 3 až 4 hvězdičkami najdete za cenu mezi 400–700 Kč za pokoj. Snídaně bývají v ceně a počet hvězdiček nemusí být vypovídající.

Ty nejluxusnější kousky se dají pořídit od 1.500 do 2.500 Kč za pokoj s přihlédnutím pouze na osvědčené řetězce jako Hilton, Sofitel, Pullman, Sheraton, Shangri La či Mandarin.

Dostupné ubytování snadno srovnáte například na booking.com/kuala-lumpur.

Vyhledej si svůj hotel v Kuala Lumpur. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Kuala Lumpur symbolizuje moderní západní svět na východní straně zeměkoule, kde se mísí novodobý moderní trend života západního stylu s tradicemi asijské kultury. I díky tomu je Kuala Lumpur považováno za ideální první místo střetu s Asií, neboť řád a organizovanost ulehčí vstup do jinak mnohdy chaotického žiti asijských národů.

Užijte si ikonický pohled na dvojčata Petronas Towers, ochutnejte jednu z nejlepších pouličních gastronomií a započněte svou výpravu napříč jihovýchodní oblastí Asie.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–4 dny
KL je přestupní stanicí při objevování Malajsie, pár dní tady za to určitě stojí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Ať se sem vydáte v létě, či v zimě, počasí bude stále stejné – nepředvídatelné.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Za letenky do Kuala Lumpur si nepatrně připlatíte v porovnání se zbytkem Asie.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu