Detail Petronas Tower

Ubytování v Kuala Lumpur

Kde se ubytovat v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je i přes svou rozlehlost a velikost vcelku snadno zorientovatelnou metropolí. Není nutné příliš dlouho tápat nad tím, kde se ubytovat, protože centrum je jen jedno a vesměs vše nejdůležitější je v pěší vzdálenosti, nanejvýš dvou až tří stanic jízdy metrem.

Za střed města (City Center) se považuje oblast okolo Chinatownu. Podél stanice Pasar Seni naleznete spoustu nízkonákladových hotelů a hotelů střední kategorie.

Pokud máte rádi vyšší standard, hledejte hotely u KL Sentral, kde se nachází Hilton, Le Meridien, St. Regis. Samozřejmostí je pak i lokalita KLCC u Petronas Towers, kde hotely hlavně nabídnou výhledy na osvícená dvojčata.

Tip na hotel: Doslova kultovním hotelem se na české cestovatelské scéně stal hotel Pacific Express, který od naší první návštěvy z roku 2013 doporučují téměř všichni blogeři. Za cenu 550 Kč za pokoj nabídne hotel útulné ubytování bez oken, ale zato s perfektním bazénem na střeše zaručující nádherný výhled na Petronas Towers i Menara KL a ideální lokalitou přímo u Central Marketu. V případě, kdy se bez pokoje s okny neobejdete, podobné výhledy nabídne nejeden další hotel nebo apartmán na Airbnb v cenové kategorii okolo 1.200 Kč.

Ceny

Guesthousy v úzkém okolí centra se pohybují mezi 200–300 Kč za pokoj a noc a standardem bývá vlastní sociální zařízení.

Průměrně kvalitní hotel s 3 až 4 hvězdičkami najdete za cenu mezi 400–700 Kč za pokoj. Snídaně bývají v ceně a počet hvězdiček nemusí být vypovídající.

Ty nejluxusnější kousky se dají pořídit od 1.500 do 2.500 Kč za pokoj s přihlédnutím pouze na osvědčené řetězce jako Hilton, Sofitel, Pullman, Sheraton, Shangri La či Mandarin.

Dostupné ubytování snadno srovnáte například na booking.com/kuala-lumpur.

Chystáš se do Kuala Lumpur?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Kuala Lumpur. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.