Detail Petronas Tower

Co vidět a navštívit v Kuala Lumpur

19 míst co vidět v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Petronas Twin Towers

Ikonou Kuala Lumpur jsou dvojčata mrakodrapů Petronas Towers. Vystavěny byly v roce 1998 a měří 452 metrů, kdy tato výška činila Petronas Towers až do roku 2004 nejvyššími budovami světa. Dnes zaujímají 18. příčku. Veřejnosti je přístupná vyhlídka na mostě spojující obě věže v 42. poschodí, avšak nejkrásnějších pohledů se dočkáte po setmění z KLCC parku na samotné věže. Vyhlídku můžete navštívit do úterý do neděle vždy od 9:00 do 21:00. Lístky…

Zobrazit místo
275 schodů k Batu Caves

Batu Caves

Lokalitou, kterou při své návštěvě Kuala Lumpur jednoznačně nesmíte vynechat, je právě Batu Caves na samé hranici města. Batu Caves, to je vlastně jeskynní komplex, k němuž vede dlouhé a únavné schodiště. Ještě než se vydáte zdolávat 275 schodů, kdy během výšlapu na vás budou dorážet opice snažící se ukrást něco k snědku, vás ohromí zlatá socha boha Murugana. [imageFill 18151] Pokud budete mít odhalená kolena, u vstupu si vypůjčíte sarung za…

Zobrazit místo
Výhled z Menara Tower

Menara Kuala Lumpur

Televizní věž v Kuala Lumpur nabízí nejlepší panoramatický výhled na celé město. Je vystavěna na kopci v centru města a samotná výška nejvyššího patra měří 308 metrů. Uznávaná výška budovy je včetně antén 421 metrů. Otevřeno je každý den od 9 do 22 hodin a vstupné stojí 52 ringitů v případě návštěvy pouze uzavřené části (Observation Deck) a 105 ringitů společně s přístupem do otevřeného patra (Sky Deck). Určitě doporučujeme si připlatit a užít…

Zobrazit místo
Thean Hou Temple

Thean Hou Temple

Čínský chrám Thean Hou vystavěný teprve nedávno v roce 1989 se pyšní v kopcích ve čtvrti Robson Heights. Mimo modliteb se využívá ke konání svateb a v posledních letech se těší velké oblibě ze strany cestovatelů.  Nabídne impozantní výhledy na Kuala Lumpur a sám o sobě stojí za krátkou návštěvu i přesto, že je od zbytku turistických atrakcí značně odloučen. Dostanete se sem pouze taxíkem.

Zobrazit místo
Sin Sze Si Ya Temple

Sin Sze Si Ya Temple

Nejstarší čínský chrám na území Kuala Lumpur najdete mezi Central Market a Chinatown. Pestrobarevná malá taoistická svatyně Sin Sze Si Ya byla otevřena již v roce 1864 kapitánem Yap Ah Loyem a dodnes je nedílnou součástí místní čínské komunity. Chrám je otevřen denně od 7 do 17 hodin.

Zobrazit místo
KLCC park

KLCC Park

Oáza klidu uprostřed rušného byznys centra bude vaší romantickou zastávkou ideálně během každého večera, kdy si na schodech u vodní hladiny a pod osvětlenými Petronas Towers budete užívat klidných chvil po celodenních aktivitách. Každou půlhodinu se odehrává za hudby představení v podání osvětlených fontán. Návštěvy se však nemusíte obávat ani během dne, kdy si můžete odpočinout na travním porostu. Vyrážíte-li na cestu s dětmi, neošiďte je o…

Zobrazit místo
Merdeka Square

Merdeka Square

Neoficiálně jako Náměstí nezávislosti se stalo místem k oslavám státních svátků a jiných slavnostnějších událostí. V jeho těsné blízkosti naleznete muzeum textilu, sochu I love KL, městskou galerii, katedrálu sv. Marie a především Sultan Abdul Samad Building, která dříve sloužila k administrativní činnosti britské kolonie, dnes je útočištěm několika malajských ministerstev. 

Zobrazit místo
National Mosque of Malaysia

National Mosque of Malaysia

Pod malajským názvem Masjid Negara se skrývá národní mešita, která pojme až na 15.000 lidí. Nachází se na půli cesty mezi hlavním železničním nádražím a Muzeem islámského umění.

Zobrazit místo
Old Station

Vlaková stanice Kuala Lumpur

Nepleťte si Kuala Lumpur Railway Station s dnes hlavním dopravním uzlem KL Sentral. Vlaková stanice je mnohem starší, téměř bez novodobých zásahů a rekonstrukcí, a tak nabídne krátký návrat v minulosti. Jezdí tudy i linka Komuter do Batu Caves, proto ať už před či po návštěvě Batu Caves můžete připojit na seznam i tuto stanici.

Zobrazit místo
Islamské muzeum

Muzeum Islámského umění

Ať již název zní jakkoli nudně, jedná se o největší muzeum islámského umění v jihovýchodní Asii a nabídne přes 7 tisíc artefaktů. Vzhledem k ideální poloze a docházkové vzdálenosti mezi Masjid Negara a parky na západní straně muzeum alespoň zvenčí minete.

Zobrazit místo
Masjid Jamek

Masjid Jamek

Jedna z nejstarších mešit na území Kuala Lumpur, Masjid Jamek Sultan Abdul Samad, se nachází u stejnojmenné stanice nadzemky. Pro návštěvu nezapomeňte mít oblečení takové, aby zahalovalo ramena i kolena.

Zobrazit místo
Central Market

Central Market

Budova Central Market je útočištěm mnoha trhovců, kteří v kulturním prostředí prodávají všemožné zboží. Od šatů přes domácí doplňky až po elektroniku. Součástí je také rozlehlý foodcourt, který rozhodně považujeme za jedno z nejlepších míst, kde se najíst. Před budovou se táhne nákupní ulice Kasturi Walk, na níž najdete taktéž několik obchůdků. Ochutnejte místní kokosové trubičky či si objednejte džus z čerstvě rozmixovaného ovoce. [imageFill…

Zobrazit místo
Tugu Negara

National Monument

Národní památka Tugu Negara připomíná boj za svobodu během japonské okupace za druhé světové války. Jedná se o největší samostatně stojící bronzové uskupení soch. Je součástí příjemného parku, který za parných dnů přijde více než vhod.

Zobrazit místo
Istana Negara

Istana Negara

Nové královské sídlo je umístěno v rozlehlém parku. Samotný objekt není ideálně dostupný, využijte proto taxi.

Zobrazit místo
Sri Maha Mariamman

Sri Maha Mariamman

Nejstarší hinduistický chrám na území Kuala Lumpur byl vystavěn v roce 1873. Nachází se kousek od Chinatownu a v novodobé zástavbě je doslova pěstí na oko.

Zobrazit místo
China Town

Chinatown

Typickým místem, kam večer zajít, když nevíte coby. Uličky Chinatownu se s příchodem tmy probouzí k životu a do ulic vyráží stovky prodejců. Nakupujte suvenýry, oblečení, hodinky, sluneční brýle, kabelky, ale i napodobeniny drahých per. Nezapomeňte dostatečně smlouvat.

Zobrazit místo
Motýlí zahrada

Zahrady

Uskupení 5 tematických parků je ideálně přístupné od hlavní vlakové stanice přes Muzeum islámského umění. Krom parků a přírody s drzými opicemi je součástí i Národní muzeum. Bird Park je otevřeným parkem, kde se kolem vás, ale i na vás budou slétat nejrůznější opeřenci. Zejména děti budou mít z návštěvy nezapomenutelný zážitek. Butterfly Park bude úchvatným místem, kdy budete mít štěstí na líhnutí nových motýlů. V takovém okamžiku zde najdete…

Zobrazit místo
Vlajky u National Museum

National Museum

Národní muzeum má své dveře v těsném sousedství s parky v Kuala Lumpur. Pokud vás neláká samotná výstava, projděte si alespoň venkovní exponáty, které jsou přístupné bez vstupného.

Zobrazit místo
Bukit Bintang

Bukit Bintang

Čtvrť, kam si večer zajít na vynikající street food, ale i se pobavit. Noční kluby, nákupní centra, restaurace i pouliční prodejci. To vše Bukit Bintang nabízí.

Zobrazit místo

Chystáš se do Kuala Lumpur?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu