Detail Petronas Tower

Co dělat v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur není typickým místem, kvůli němuž byste se do jihovýchodní Asie vydali a i proto tu toho tolik k dělání zase není. Kromě chození po městě a návštěvy zajímavých míst, které za to rozhodně stojí, můžeme zmínit nákupy a sportovní událost roku Formule F1.

Nakupování

Ne příliš typická aktivita, kterou byste od Asie čekali. Kuala Lumpur však žije prozápadním směrem života a napříč městem najdete nejedno velké obchodní centrum s předními světově známými značkami.

Mezi přední nákupní centra patří Nu Sentral u stanice KL Sentral a Suria KLCC pod Petronasy.

Kdo neprahne po kouzlu originálů, nechť se vydá každý večer do čtvrti Petaling Street, tedy Chinatownu. Při nákupu nezapomeňte smlouvat.

Formule 1

Nedaleko Kuala Lumpur se od roku 1999 pořádá každoročně nejznámější motoristická soutěž Formula 1 a neméně známé MotoGP. Okruh Sepang International Circuit leží v těsném sousedství s mezinárodním letiště KLIA.

Závody se pořádají na přelomu září a října. Pokud touto dobou budete v Malajsii, nenechte si je ujít. Vstupenky začínají na 100 ringitech (cca 500 Kč).

Gastronomický koutek

Pokud rádi ochutnáváte místní gastronomické kousky, vydejte se do Central Marketu, kde v prvním patře najdete foodcourt s desítkou „restaurací“ nabízejících kuchyni napříč Asií. Před budovou Central Marketu v ulici Kasturi Walk ochutnejte čerstvě rozmixované džusy z ovoce, na které si ukážete, vynikající kokosové zelené ruličky či pečenou kukuřici.

Chystáš se do Kuala Lumpur?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.