Zavřít boční panel

Aktivity v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur není typickým místem, kvůli němuž byste se do jihovýchodní Asie vydali a i proto tu toho tolik k dělání zase není. Kromě chození po městě a návštěvy zajímavých míst, které za to rozhodně stojí, můžeme zmínit nákupy a sportovní událost roku Formule F1.

Nakupování

Ne příliš typická aktivita, kterou byste od Asie čekali. Kuala Lumpur však žije prozápadním směrem života a napříč městem najdete nejedno velké obchodní centrum s předními světově známými značkami.

Mezi přední nákupní centra patří Nu Sentral u stanice KL Sentral a Suria KLCC pod Petronasy.

Kdo neprahne po kouzlu originálů, nechť se vydá každý večer do čtvrti Petaling Street, tedy Chinatownu. Při nákupu nezapomeňte smlouvat.

Nákupní centrum

Formule 1

Nedaleko Kuala Lumpur se od roku 1999 pořádá každoročně nejznámější motoristická soutěž Formula 1 a neméně známé MotoGP. Okruh Sepang International Circuit leží v těsném sousedství s mezinárodním letiště KLIA.

Závody se pořádají na přelomu září a října. Pokud touto dobou budete v Malajsii, nenechte si je ujít. Vstupenky začínají na 100 ringitech (cca 500 Kč).

Gastronomický koutek

Pokud rádi ochutnáváte místní gastronomické kousky, vydejte se do Central Marketu, kde v prvním patře najdete foodcourt s desítkou „restaurací“ nabízejících kuchyni napříč Asií. Před budovou Central Marketu v ulici Kasturi Walk ochutnejte čerstvě rozmixované džusy z ovoce, na které si ukážete, vynikající kokosové zelené ruličky či pečenou kukuřici.

Tom Yam

Co tady objevíš?

Kuala Lumpur symbolizuje moderní západní svět na východní straně zeměkoule, kde se mísí novodobý moderní trend života západního stylu s tradicemi asijské kultury. I díky tomu je Kuala Lumpur považováno za ideální první místo střetu s Asií, neboť řád a organizovanost ulehčí vstup do jinak mnohdy chaotického žiti asijských národů.

Užijte si ikonický pohled na dvojčata Petronas Towers, ochutnejte jednu z nejlepších pouličních gastronomií a započněte svou výpravu napříč jihovýchodní oblastí Asie.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–4 dny
KL je přestupní stanicí při objevování Malajsie, pár dní tady za to určitě stojí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Ať se sem vydáte v létě, či v zimě, počasí bude stále stejné – nepředvídatelné.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Za letenky do Kuala Lumpur si nepatrně připlatíte v porovnání se zbytkem Asie.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu