Zpět na seznam míst co vidět na Gozo
Xlendi

Xlendi

Xlendi je považováno za nejmalebnější vesničku na Gozu. Dominuje jí poměrně úzká zátoka, která se však může chlubit dokonale průzračnou vodou, jež v letních měsících svádí ke koupání. Vstup do moře je velice pozvolný, tvořený malými oblázky, proto je pláž vhodná i pro menší děti.

Nejvíce impozantní je však okolí zátoky. Z levé strany se můžete projít po pobřeží, a to až ke Xlendi Tower, odkud se vám otevřou výhledy na širé moře. Vesnicí probíhá Gozo Coastal Walk, tudíž jsou pěšiny udržované. Po pravé straně zátoky se můžete vyšplhat na přilehlý útes, odkud si užijete Xlendi doslova jako na dlani. Narazíte zde také na kouzelnou Caroline Cave. V zátoce se můžete projet na lodičkách, půjčit si kajaky nebo pronajmout vodní skútr a prozkoumat blízké okolí z hladiny moře. Pokud hledáte dokonalé místo pro pozorování západu slunce, kde se navíc můžete občerstvit ve kvalitních středomořských restauracích, Xlendi je výbornou volbou.  

Xlendi je výborně napojeno na autobusovou síť. Z Victorie se sem dostanete za necelých 10 minut autobusem linky 306, který jezdí každou hodinu (trasa a jízdní řád).

  • Naviguj: 36.0305, 14.2174

Další místa na Gozo

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Barbora Heřmanská
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu