Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Agadir
Teploty během roku

21 °C

23 °C

23 °C

24 °C

26 °C

28 °C

30 °C

31 °C

28 °C

25 °C

23 °C

22 °C

Počasí v Agadiru

Počasí v Agadiru je velmi ovlivněno svou polohou a umístněním mezi Atlantikem a pohořím Atlas. Typicky zde můžete očekávat teplá a suchá léta a mírné zimy.

Agadir má polosuché klima s celoročními prakticky stálými teplotami. Ty se pohybují v rozmezí 20 až 27 °C v denním průměru po celý rok.

I přesto, že Agadir leží ve stejné zeměpisné šířce jako třeba egyptská Hurghada, tak oproti počasí v Hurghadě zde naměříte v létě o 10 až 15 °C méně.

Chladnější léta jsou dána především studeným Atlantikem. Však i oceán tu v létě nemá více jak 22 °C.

V létě ale může panovat naprostý opak, a to v případě, kdy začne vát vítr zvaný Chergui ze Sahary. V takovém případě v Agadiru panují teploty atakující 40 °C ve stínu, kdy rozpálený pouštní vzduch přebíjí chladnější oceánské klima.

Dalším neduhem, se kterým v Agadiru musíte počítat, jsou časté mlhy způsobené oparem z oceánu. Ty trvají obvykle jen dopoledne či před večerem a zbytek dne je jasno. Určitě se nenechte zaskočit, pokud po vašem příletu bude počasí zamlžené. Brzy vysvitne slunce.

Agadir během roku

Praktický přehled počasí v jednotlivých měsících během roku.

Počasí v lednu

Leden a stejně tak jako celá zima je vhodná pro poznávací pobyty. Počasí je stabilní s teplotami okolo 20 °C a prakticky neprší. Dlouhodobě je v lednu deštivých dnů 5. Sluneční svit bude v délce 8 hodin denně. Moře má 18 °C.

Počasí v únoru

Únor je velmi podobný předcházejícímu měsíci s tím rozdílem, že se citelně otepluje. Téměř měsíc co měsíc bude v Agadiru vždy teplej. V únoru čekejte teploty okolo 22 °C. Slunce svítí méně, asi 7,5 hodiny denně a stejně jako v lednu, i v únoru může lehce pršet 5 dní v měsíci.

Počasí v březnu

Březen společně s přicházejícím jarem z Agadiru odvane přeháňky. Ty se objevují spíše v první polovině měsíce a druhá je prakticky suchá. Teploty atakují 24°C s celodenním průměrem okolo 18 °C. Moře nebude mít více jak 18 °C.

Počasí v dubnu

Duben je naprosto identický s předcházejícím měsícem jen s tím rozdílem, že už nesprchne. Oblačnost může přetrvávat a společně se studeným oceánem zablokuje růst denních teplot. Ty se pohybují okolo 23 °C. Moře je stále studené a pohybuje se mezi 17 a 18 °C. Slunce tu svítí už už 9 hodin denně.

Počasí v květnu

Květen by leckdo řekl, že je vhodným měsícem k letní dovolené v Agadiru. Opak je pravdou. Ponechte cestu raději až na následující měsíc. Denní teploty se pohybují lehce pod 26 °C a moře má jen 19 °C. Svítí podstatně více, a to 9 hodin denně. Květen je neslunečnějším měsícem v roce. Následující měsíce budou bojovat s mlhovinou.

Počasí v červnu

Červen zahajuje turistickou sezónu. Agadir zažívá nával turistů a to především díky teplému počasí. V průměru je tu přes 27 °C. Stále je nutné počítat s tím, že moře bude mít sotva 20 °C.

Počasí v červenci

Červenec je pro Agadir naprosto ideálním obdobím v roce, kdy se sem vydat. Teploty během dne stoupají k 30 °C s tím, že v případě vánku od Sahary, tu bývá přes léto klidně 40 °C a pak takové teploty vydrží i týden.

Ani v červenci se příliš v oceánu nezdržíte. Teplota moře je tu okolo 20 až 22 °C. O poznání teplejší jsou hotelové bazény. Během dne vám pár hodin sluneční svitu může ukrást mlha. Ta je tu velmi často v dopoledních hodinách. Vydrží ale zhruba do 10 hodin a poté zmizí a čeká vás slunečný den.

Počasí v srpnu

Srpen asi nepřekvapí tím, že bude stejně idylický jako první prázdninový měsíc. Teplé počasí v srpnu přináší teploty vzduchu okolo 30 °C a moře dosahuje svých maxim, které se pohybují okolo 22 °C.

Během letních prázdnin počítejte s tím, že bývají zájezdy s cestovkou vyprodány a je lepší je kupovat s předstihem, ideálně do začátku června.

Mlha a kratší doba slunečního svitu je zapříčiněna mlhami během dopoledních hodin. Když si člověk přispí, tak po snídani už může očekávat slunný den.

Počasí v září

Září, zejména pak první polovina měsíce, je prakticky totožná s letními prázdninami. Teploty neklesají pod 26 °C, neprší a i moře zůstává nejteplejší z celého roku, kdy mívá u pobřeží 22 °C.

Počasí v říjnu

Říjen a prakticky celý podzim je nejlepší volbou k poznávacím cestám, které lze zkombinovat i s koupáním v bazénu či osvěžením v moři. Teploty přes den stoupají na 25 až 26 °C a slunce svítí stále více jak 9 hodin dne.

Počasí v listopadu

Listopad je stejně teplý jako květen. Průměrné teploty vzduchu během dne mají 24 °C, jen slunce svítí necelých 8 hodin za den. Znovu je nutné počítat s přeháňkami, které se dlouhodobě objevují 5-krát za měsíc.

Počasí v prosinci

Prosinec je druhý nejchladnější měsíc v roce. Teploty dosahují 22 °C, slunce svítí z celého roku nejméně a i pětkrát do měsíce může sprchnout.

Kdy jet do Agadiru

Nejdůležitější otázka, pokud se chystáte letět do Maroka za dovolenou u moře, je kdy se vydat do Agadiru?

Z pohledu letní dovolené u moře bychom volili období od druhé poloviny června až po první polovinu září. Nejlepšími měsíci k dovolené v Agadiru jsou pak bezpodmínečně červenec a srpen.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu