Agadir

Co dělat v Agadiru

Agadir je primárně letovisko a díky své skvělé pláži Plage d'Agadir budete mít o zábavu postaráno po celou dobu svého pobytu. Pokud bychom měli vypíchnout několik aktivit, které vás v Agadiru čekají, budou to tyto:

Odpočinek i aktivity na pláži

Pláž měří více jak 5 kilometrů na délku a široká je taktéž několik desítek metrů. Přidejte k tomu dokonalý písek i oceán a na světě je hned idylické prostředí, kde si ráno lehnout a před obědem se zvednout. Pokud vás ležení na lehátku už bude nudit, využijte jedné z mnoha možností, jak protáhnout tělo.

Workoutové hřiště najdete napříč celou pláží. Jednotlivá menší stanoviště jsou na promenádě a pár větších najdete i na samotné pláži. Promenádu samotnou využijte k rannímu běhu a joggingu.

Plážový volejbal bude dominantou především hotelových animačních programů.

Písek je vhodný i na stavění hradu. Omrkněte, kde oceán končí při svém přílivu a přesně tam začněte budovat svou dovolenkářskou pevnost. Inspiraci velmi často najdete u místních stavitelů, kteří v písku vytvářejí úctyhodné stavby.

Tou nejvýznamnější sportovní aktivitou je však surfing. Do Agadiru míří mnoho evropských nadšenců tohoto sportu a vůbec nevadí, pokud jste na surfu ještě nikdy nestáli. Místní pláž je totiž maximálně vhodná pro začátečníky. Pokročilí vyráží za většími vlnami mimo město. Najděte v okolí nejbližší půjčovnu surfů a dohodněte se na lekci. Bude vám stačit hodina a věřte, že si alespoň jednu vlnu sjedete.

Procházky po promenádě

Není nic působivějšího, než západy slunce nad oceánem. Vydejte se na večerní procházku po promenádě a tyto chvíle už z paměti nikdy nesmažete. Po západu slunce se na promenádě scházejí i umělci a pouliční prodejci. Vystavují zde své malby a jsou vám k prodeji.

V létě bývá na severním konci vystavěn i menší lunapark.

Výlet na Kasbah

Starobylá pevnost na vrcholku kopce, odkud shlíží na celé město, je povinným výletem všech turistů mířících na dovolenou do Agadiru. 

K pevnosti můžete dojít pěšky, vyjet autobusem nebo ideálně od hotelu taxíkem. Cesta zpět je pak jako stvořena pro krásnou procházku s výhledy na celé město, pláž i přístav. Detailně píšeme k tomuto místu zde - Kasbah Agadir Oufala.

Nákupy v souku

Maroko láká k levným nákupům nejen suvenýrů. Když vyrazíte do ulic, téměř na každém rohu na vás bude čekat krámek se vším možným. Od místních krémů, přes datle až po oblečení všech značek i neznaček.

Tím nejdůležitějším bodem, kam vyrazit za nákupy, je velké arabské tržiště Souk El Had. Klikněte na název a přečtěte si vše potřebné.

Kam s dětmi

Agadir je stvořený pro dovolenou s dětmi. I přesto, že většinu času budou trávit v hotelovém aquaparku nebo na pláži u moře, můžete jim během pobytu naplánovat několik fajn výletů.

Hlavní lákadlem je půl denní výlet do krokodýlího parku a jen tak si odběhnout od hotelu můžete do ptačího údolí, který je v těsné blízkosti u pláže.

Chystáš se do Agadiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.