Agadir

Jak se dostat do Agadiru

I přesto, že Agadir je spíše záležitostí organizovaných zájezdů, individuální cestovatelé nepřijdou zkrátka. V nabídce jsou totiž přímé lety s nízkonákladovými společnostmi z okolních letišť. Při cestách napříč Marokem lze využít i dálkových autobusových spojů z Marakéše.

Letecky s cestovku

Agadir byl po dlouhé roky destinací, kam jste museli letět s německými cestovkami např. z Lipska nebo Norimberku. Nově od léta 2022 se ale bude létat také přímo z Prahy pod taktovkou CK Blue Style.

V aktuální sezóně se létá z Prahy vždy v sobotu v poledne, viz doba letu do Agadiru.

 Zájezdy se pohybují v rozmezí od 10 do 15 tisíc korun za osobu v lepších hotelech přímo na široké písčité pláži v centru města Plage d'Agadir.

Letecky bez cestovky

Díky pandemii Covid-19 se značná část linek do Agadiru zrušila a stále čeká na obnovu. I tak lze najít vhodná spojení z Vídně, Krakova a Norimberku.

Z Vídně a Krakova do Agadiru létá Ryanair a z Norimberku poletíte s aeroliniemi Corendon.

Letiště v Agadiru je od centra města vzdálené asi 20 kilometrů a taxíkem k hotelům u agadirské pláže dojedete za 30 minut.

Autobusem

Autobusovou stanici pro dálkové spoje z Marákéše najdete na severu města pod názvem Supratours. Tento název je současně i názvem autobusového dopravce supratours.ma.

Chystáš se do Agadiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.