Marrakeš a hory

Co dělat v Marrákeši

Bezcílné bloudění

Jestli je nějaké město stvořeno pro klidné bezcílné bloumání sem a tam a vychutnávání místní atmosféry, pak je to Marrákeš. Ponořte se do hlubin místní mediny, profrčte turistickými uličkami a zaplujte do míst, kde žijí jen místní. Medina je velká, zabavíte se tu i na několik hodin.

Nákupy

Nakupování suvenýrů a různých artefaktů berberské kultury je jednou z hlavních činností, za kterou se sem sjíždějí davy turistů. Celé široké okolí náměstí Jemaa el-Fnaa je poseto tisíci obchůdků a stánků, kde se prodává všechno možné. Od jídla, přes kýčovité turistické cestky až po výrobky místní kultury a ručně tkané koberce. Platí jednoduché pravidlo. Čím dál budete od náměstí Jemaa el-Fnaa, tím větší šanci budete mít usmlouvat lepší cenu a tím spíše narazíte na kvalitní místní výrobek.

Tour de Muzea

V Marrákeši najdete desítky muzeí zabývajících se většinou historií a kulturou berberské oblasti. Vstupy jsou většinou levné, neexistuje zde žádná jednotná turistická karta, v každém muzeu platíte zvlášť.

Výlety do hor i do pouště

Zdržíte-li se v Marrákeši delší dobu, určitě si půjčte auto a vyrazte do hor. Majestátní pohoří tyčící se do výšek přes 4.000 metrů odděluje subtropické Maroko od největší pouště světa Sahary. Uvidíte vyprahlé skalní masivy, zelená údolí a oázy, poušť i sníh.

V oblasti najdete i nejvyšší horu Maroka Jebel Toubkal (4.167 m n. m.) – oblíbený cíl pro milovníky turistiky. Výstup nevyžaduje žádné horolezecké znalosti, jen je nutné počítat s tím, že zabere 2–3 dny. Výchozím bodem, kam lze dojet autem či autobusem, je vesnička Imlil.

Přirozeným turistickým centrem oblasti Atlasu, kde najdete i několik hotelů, je pak městečko Ouirgane ležící asi 70 km jižně od Marrákeše.

Výlety do okolních měst

V okruhu pár hodin jízdy autem najdete kromě pouští a hor také další menší historická města. Jedním z nich je například Ouarzazate – krásné místo s masivní pevností a autentickou medinou. Z Marrákeše je už docela daleko (asi 200 km), ideálně si tak nechte 2–3 dny na výlet. Už samotná cesta z Marrákéše stojí za to – musíte překonat celý pás pohoří Atlas. Ač je silnice kvalitní, počítejte rozhodně minimálně se 4 hodinami cesty jedním směrem.

Chystáš se do Marrákeše?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.