Marrakeš a hory
Marrákeš

Ubytování v Marrákeši

Záleží, co od svého pobytu zde očekáváte. Chcete zkusit pravou místní atmosféru, za každou cenu ušetřit nebo máte raději pohodlní běžných hotelů? Jak už bylo řečeno, Marrákeš není nijak velký, zato nabídek je opravdu hodně, zcela jistě si tak vyberete.

Kde se ubytovat v Marrákeši

Město je rozděleno do dvou základních oblastí, co se ubytování týče. V Medině, tedy Starém Městě v centru, jsou k dispozici desítky tradičních penzionů či hostelů, tzv. riadů. Jedná se o tradiční dům s atriem a vnitřní zahradou, v případě riadů v Medině spíše menších rozměrů a rozličné kvality. Vyplatí se víc než kdy jindy detailně číst a kriticky nahlížet na reference ubytování.

Můžete narazit na opravdu skvělé riady s komfortním pokojem, vynikající snídaní a komorní místní atmosférou, ale taky na špinavé díry, kde pobyt bude spíše utrpením než potěšením. Ubytování v riadu poskytne rozhodně autentický zážitek už jen tím, že medinu, která ožívá hlavně večer, budete mít doslova pár kroků od pokoje.

Oblast standardních hotelů najdete v okolí čtvrti Gueliz zhruba mezi centrem a vlakovým nádražím. Hotelů je opět dostatek, nabídka zatím spíše převyšuje poptávku, a tak se není nutné obávat vyprodaných kapacit. Stará medina a hlavní památky jsou z Guelizu vzdálené sotva 20 minut pěší chůze, nádraží pak kolem 10 minut. Oblast velkých hotelů je klidná a poskytne veškeré zázemí včetně supermarketů či fastfoodů. Srovnejte nabídku všech hotelů v Marrákeši.

Ceny

Dá se říct, že Maroko už není to, co bývalo. Alespoň co se cen týká. Ještě před pár lety se řadilo mezi země s nejlevnějším ubytováním široko daleko, to teď už tak úplně neplatí.

Nicméně netřeba strašit, cena běžného mezinárodního hotelu se pohybuje mezi 900 a 1.300 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj.

S riady je to komplikovanější. Můžete narazit na cenu klidně pod 600 Kč za noc, ale pravděpodobně jí bude odpovídat i kvalita. Standard je od 1.000 do 1.500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Chystáš se do Marrákeše?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2020
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Marrákeši. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.