Marrakeš a hory

Co vidět a navštívit v Marrákeši

8 míst co vidět v Marrákeši

Medina Marrákeš
Medina

Staré město je vlastně to hlavní, proč do Marrákeše jezdí turisté z celého světa. Je zapsáno na seznamu UNESCO a řadí se mezi ty vůbec největší v arabském světě. Její velkou devízou je fakt, že pokud vás unaví uličky s desítkami prodejců, stačí se ponořit o něco hlouběji do útrob města a rázem se ocitnete sami a několik století zpět. Okolo centrálního bodu celého Marrákeše, náměstí Jemaa el-Fnaa, vás medina asi moc nepotěší. Je plná prodejen s…

Zobrazit místo
Marrakeš
Náměstí Jemaa el-Fnaa

Středobod města. Místo, které vévodí fotkám turistických katalogů. Nachází se na jihozápadním okraji mediny a funguje jako přirozené centrum města pro turisty i pro místní. Kromě obchodů se suvenýry a pošty tu najdete stovky stánků s nejrůznějším zbožím. Určitě musíte vyzkoušet džus s čerstvě vymačkaných pomerančů, takových prodejců jsou tu desítky. Pamatujte, že nejlepší atmosféru si tu užijete až s počátkem soumraku, kdy není takové horko a…

Zobrazit místo
Koutoubia
Mešita Koutoubia

Dominanta celého Marrákeše se svým 77 metrů vysokým nádherně zdobeným minaretem stojí pár set metrů od hlavního náměstí Jemaa el-Fnaa. Mešita je stará zhruba 900 let a je největší v centrálním Maroku. Dovnitř je vstup ne-muslimům zakázán, obdivovat její krásu tak lze jen zvenčí. Poblíž se nachází parčík s lavičkami i stánky s občerstvením.

Zobrazit místo
El Badii
Palác El Badii

Rozsáhlý komplex zřícenin paláce El Badii patří k hlavním lákadlům města. Palác vzniknul za dynastie Saadů v roce 1578 a mimo jiné obsahoval četné bazény, které jsou zrestaurovány a v letním období í dnes naplněny vodou. Součástí komplexu je i rozsáhlé muzeum pojednávající komplexně o historii Marrákeše. Součástí expozice je i minbar (zvýšené místo, odkud vede immám modlitbu) z mešity Koutoubia. V zimním období na hradbách hnízdí desítky čápů.…

Zobrazit místo
Bahia palác
Palác Bahia

Zachovalý palác poblíž jižního okraje Mediny vzniknul na konci 19. století jako vrcholné dílo marocké architektury té doby. Pokocháte se bohatě zdobeným interiérem a mozaikami stejně jako vnitřní zahradou. Komplex je relativně malý, prohlídka zabere cca půl hodiny. Vstup: 70 MAD, Otevírací hodiny: 8:00–17:00.

Zobrazit místo
Agdal Garden
Botanická zahrada Agdal Gardens

Co do plochy jedna z největších botanických zahrad v Africe (přes 400 hektarů) se nachází v jižní části města. Neočekávejte však klasickou botanickou zahradu s bohatou a upravenou květenou, jezírky a potůčky. Jedná se spíše o ohromný sad především místních stromů (granátová jablka, mandloně, olivovníky, palmy, apod.). Vstup je zdarma, otevřeno je však jen dvakrát týdně, a to většinou v pátek a sobotu či neděli. Dopředu bohužel nelze zjistit. Z…

Zobrazit místo
Menara Gardens
Botanická zahrada Menara Gardens

Menara Gardens o něco více připomínají klasickou botanickou zahradu. Plocha je menší než u zahrad Agdal, odpočinout od ruchu Mediny si můžete u velkého umělého jezera. I tady však většinu flory tvoří stromy, květin je minimum. Vstup do zahrad stojí 50 MAD, chcete-li se podívat i do pavilonu uprostřed areálu, který je však prázdný, zaplatíte 20 dirhamů. Otevřeno je od 9:00 do 17:00. K zahradám se dostanete autobusy 11, 18 nebo 20. Taxík z…

Zobrazit místo
Majorelle
Berbeské muzeum a Zahrady Majorelle

Zdaleka nejkrásnější botanickou zahradou v Marrákéši je Majorelle skoro přímo v centru města. Jedná se totiž o skutečnou zahradu s květinami, spoustou vodních ploch a posezení a bude tak ideálním místem k odpočinku po náročné městské turistice. Součástí komplexu je i Muzeum berberské kultury, které byste určitě neměli vynechat. Najdete v něm unikátní sbírku berberského oblečení, šperků a stovek dalších artefaktů. Vstup do zahrady: 70 dirhamů…

Zobrazit místo

Chystáš se do Marrákeše?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2020