Průvodce státem
Martinik
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Martiniku

Zdraví 

Jediné, co je potřeba si uvědomit, je blízkost rovníku a výskyt vysokých teplot vzduchu a intenzivního přímého záření slunce, proto je vhodné mít s sebou pokrývku hlavy, sluneční brýle a používat opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Je zde také vysoký výskyt komárů, ale repelent je lepší koupit na místě, ty české na ně moc nefungují. Veškeré lékařské služby na ostrově dosahují běžného francouzského standardu, proto v případě nutnosti vyhledání lékaře se není čeho obávat. 

Kriminalita 

Nebezpečí vám odnikud nehrozí, kriminalita je na ostrově velice nízká. Maximálně ve Fort-de-France se můžete, asi jako v každém hlavním a větším městě, setkat s kapsáři. 

Riziko katastrof 

Na Martiniku roste nejnebezpečnější strom na světě mancinella obecná – vyskytuje se například na pláži Les Salines. Míza stromu obsahuje látku zvanou forbol, která vyvolává na lidské kůži pálení, záněty a puchýře. Požití plodů tohoto stromu okamžitě způsobuje vředy a otoky zažívacího traktu. Tyto stromy snadno poznáte, jsou totiž na kmenu označeny červenou páskou nebo tečkou.

Kvůli bilharzii se nedoporučuje koupat ve sladké vodě a pozor si také dávejte na hady a pavouky, kteří by mohli být jedovatí. 

Ač je Montagne Peleé stále aktivní sopkou, její momentální nečinnost je monitorována moderní technikou, zrovna tak výskyt zemětřesení nebo hurikánů, proto ani v tomhle případě se není čeho obávat. 

Důležité kontakty

Adresa národního turistického úřadu:

Comité Martiniquais du Tourisme, Immeuble Le Beaupré – Pointe de Jaham, 97233 Schoelcher, La Martinique.

Ambasáda, velvyslanectví:

Není, nejbližší je ve Venezuele nebo v Havaně na Kubě.

  • Embajada de la República Checa, Calle Los Cedros, Qta. Isabel, Urbanización Country Club, 1060 Caracas, tel. 0058212/2611746, 2618528, internet: www.mzv.cz/caracas 
  • Embajada de la República Checa, Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, La Habana, tel. 00537/8833201, 8833467, internet: www.mzv.cz/havana

Telefonní předvolba

  •  +596

Důležitá telefonní čísla

  • 15 – lékařská pomoc (SAMU – Service d‘aide médicale urgente)
  • 16 – námořní pomoc (Secours en mer)
  • 17 – policie 
  • 18 – hasiči (Pompiers)

Nejlepší rum na světě najdete na ostrově květin

Právem tento karibský skvost jeho praobyvatelé nazývali „Madinina“, v překladu z jazyka původních indiánů to totiž znamená „ostrov květin“ a o tom, že je tohle označení oprávněné, se sami přesvědčíte téměř okamžitě, kdekoli se na ostrově budete vyskytovat, tam vás bude obklopovat rozmanitá, bujná a okouzlující tropická vegetace.

Martinik je ostrov ležící v Atlantském oceánu, polohou ve východní části Karibského moře je součástí souostroví Malé Antily, na jihu sousedí se Svatou Lucií a na Severu s Dominikou. Je původní francouzskou kolonií a i v současnosti je pod správou Francie, a proto zároveň také spadá do skupiny ostrovů označovaných jako Francouzské Antily. 

Skloubením francouzského šarmu a elegance, tropického klimatu, širokých bílých pláží posetých palmami, možností potápění se v křišťálově průzračné vodě nebo výšlapu na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Montagne Peleé, a neposlední řadě nejlepšího rumu na světě je Martinik opravdovým rájem na zemi a své turistické touhy, zde může uspokojit i náročný cestovatel. 

Průvodce pro tebe napsal Martina Jurčáková
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, od srpna do října hrozí hurikány.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martina Jurčáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu