Martinik
Martinik

Počasí v Martiniku a kdy sem jet

Počasí v Martiniku

Na Martiniku panuje tropické klima, které je horké a vlhké, a střídají se zde dvě období klimatu – období sucha, které probíhá od prosince do června, a období dešťů. Ale i v sušším období průměrné měsíční srážky nejsou nižší než 60 mm.

Průměrný měsíční úhrn srážek je asi 114 mm. Nejdeštivějšími měsíci jsou srpen a září, kdy často a vydatně prší, nejedná se však o celodenní deště. Naopak nejsušším měsícem je březen. Severní hornatá část ostrova je oproti jihu chladnější a vlhčí. Tropické deštíky přichází na ostrov celoročně i mimo období dešťů a většinou nečekaně, ale jedná se o typ dešťů, které stejně jak rychle a nečekaně přišly, tak i odezní a hned potom zase vysvitne sluníčko. 

Jednou za 10 let se na ostrově vyskytují i hurikány a takové období probíhá současně během období dešťů. A není se čeho obávat, na ostrově jsou pro mapování případných hurikánů vybaveni moderní technikou. 

Celoročně se zde teploty vzduchu průměrně pohybují kolem 28 °C. S teplotními výkyvy se na ostrově nesetkáte, teplota vzduchu je zde poměrně stabilní a během celého roku nikdy neklesá pod 20 °C.

Tabulka teplot během roku

Fort-de-France - Pro milovníky teplého moře i vzduchu

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
28 °C
únor
polojasno
28 °C
březen
polojasno
28 °C
duben
polojasno
29 °C
květen
polojasno
29 °C
červen
přeháňky
29 °C
červenec
přeháňky
29 °C
srpen
přeháňky
30 °C
září
přeháňky
30 °C
říjen
přeháňky
30 °C
listopad
přeháňky
29 °C
prosinec
přeháňky
28 °C

Kdy jet do Martiniku

Turistická sezona trvá přibližně od prosince do května. A ideální dobou pro návštěvu Martiniku je období od ledna do dubna. 

Když jsme ostrov navštívili na přelomu února a března, setkali jsme se s občasnými tropickými dešti, které trvaly v řádu několika minut, nebo pršelo pouze během noci. Teploty v době naší návštěvy dosahovaly kolem 30 °C, takže naopak občasný deštík byl spíše příjemným osvěžením horkého tropického dne.

Martinik však lze samozřejmě navštívit i během období deště, šance, že bude pršet celý týden v kuse nonstop, je poměrně malá.

Chystáš se do Martiniku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Martina Jurčáková
naposledy aktualizováno 19. 11. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.