Nejlepší rum na světě najdete na ostrově květin

Právem tento karibský skvost jeho praobyvatelé nazývali „Madinina“, v překladu z jazyka původních indiánů to totiž znamená „ostrov květin“ a o tom, že je tohle označení oprávněné, se sami přesvědčíte téměř okamžitě, kdekoli se na ostrově budete vyskytovat, tam vás bude obklopovat rozmanitá, bujná a okouzlující tropická vegetace.

Martinik je ostrov ležící v Atlantském oceánu, polohou ve východní části Karibského moře je součástí souostroví Malé Antily, na jihu sousedí se Svatou Lucií a na Severu s Dominikou. Je původní francouzskou kolonií a i v současnosti je pod správou Francie, a proto zároveň také spadá do skupiny ostrovů označovaných jako Francouzské Antily. 

Skloubením francouzského šarmu a elegance, tropického klimatu, širokých bílých pláží posetých palmami, možností potápění se v křišťálově průzračné vodě nebo výšlapu na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Montagne Peleé, a neposlední řadě nejlepšího rumu na světě je Martinik opravdovým rájem na zemi a své turistické touhy, zde může uspokojit i náročný cestovatel. 

Víza
Na občanku
Území je součástí EU, lze cestovat i na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, od srpna do října hrozí hurikány.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %. Akční letenky do Martiniku
Průvodce pro tebe napsal Martina Jurčáková

Praktické tipy před cestou do Martiniku

Co vidět v Martiniku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Martiniku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Martiniku

Co dělat v Martiniku

Co dělat v Martiniku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Martinik.

Počasí v Martiniku

Přehledně o počasí v Martiniku a teploty během roku. Kdy jet do Martiniku na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Martiniku

Jak se dopravovat a cestovat v Martiniku? Cestování v Martiniku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Martiniku

Čím platit v Martiniku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Martiniku?
Aktuální kurz 1 € = 24.94 Kč

Jídlo v Martiniku

Co ochutnat v Martiniku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Martiniku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Martiniku

Jak se mluví v Martiniku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Martinik a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Martiniku

Je Martinik bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Martiniku + očkování a pojištění.

Víza v Martiniku

Je potřeba vízum a pas do Martiniku? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Martiniku?

Další průvodce v Martiniku a okolí

Welcome, my friend!
Vítej, příteli!
Svatá Lucie
Průvodce zemí
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Dominika
Průvodce zemí
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Guadeloupe
Průvodce zemí
Welcome, my friend!
Vítej, příteli!
Barbados
Průvodce zemí

Cestopisy z Martiniku od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
MARTINIQUE
Avatar uživatele Denisa
Denisa 2020-01-16T15:22:48+01:00 22 komentářů
Martinik 2019

Levné letenky....Karibik,RUM, co řešit? KUPUJEME. Když se na -cestujlevne- objevily letenky cca za 6000,-Kč bylo to jasné. Díky cestujlevně jsme se už podívali na několik nádherných míst naší úžasné země, tak proč si nevyrazit za pár korun do…

📷 Krásné fotky
Čtení na 3 minuty
Martinik - Pravý Karibský ráj. 🏝🦜🦀
Lukáš Bláha 2020-01-04T18:43:10+01:00 18 komentářů
Martinik 2019

Stručně o ostrovu květin, nejkvalitnějšího rumu a těch pravých exotických pláží 🌴🦈 . Martinik je jeden z mnoha ostrovů v Karibiku, ale patří k těm civilizovanějším. Technicky spadá pod Francii a tak si můžete užít EU i v Karibiku. Francouzština nejvyužívanější jazyk, ale postačí vám…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
Martinik pro lamy
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2019-11-29T22:34:14+01:00 12 komentářů
Napříč světem 2019

Skoro se stydím něco takového napsat, vzhledem k tomu, z jakých míst a dobrodružství sem ostatní píšou. Nebude to asi zajímavé čtení pro ostřílené cestovatele, ale doufám, že to nakopne ty,  jako…

Avatar uživatele Martina Jurčáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu