Nejlepší rum na světě najdete na ostrově květin

Právem tento karibský skvost jeho praobyvatelé nazývali „Madinina“, v překladu z jazyka původních indiánů to totiž znamená „ostrov květin“ a o tom, že je tohle označení oprávněné, se sami přesvědčíte téměř okamžitě, kdekoli se na ostrově budete vyskytovat, tam vás bude obklopovat rozmanitá, bujná a okouzlující tropická vegetace.

Martinik je ostrov ležící v Atlantském oceánu, polohou ve východní části Karibského moře je součástí souostroví Malé Antily, na jihu sousedí se Svatou Lucií a na Severu s Dominikou. Je původní francouzskou kolonií a i v současnosti je pod správou Francie, a proto zároveň také spadá do skupiny ostrovů označovaných jako Francouzské Antily. 

Skloubením francouzského šarmu a elegance, tropického klimatu, širokých bílých pláží posetých palmami, možností potápění se v křišťálově průzračné vodě nebo výšlapu na nejvyšší vrchol ostrova, sopku Montagne Peleé, a neposlední řadě nejlepšího rumu na světě je Martinik opravdovým rájem na zemi a své turistické touhy, zde může uspokojit i náročný cestovatel. 

Víza
Na občanku
Území je součástí EU, lze cestovat i na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, od srpna do října hrozí hurikány.
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %. Akční letenky do Martiniku
Průvodce pro tebe napsal Martina Jurčáková

Praktické tipy před cestou do Martiniku

Caravelle
Co vidět v Martiniku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Martiniku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Martiniku

Mount Pelee
Co dělat v Martiniku

Co dělat v Martiniku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Martinik.

Počasí v Martiniku

Přehledně o počasí v Martiniku a teploty během roku. Kdy jet do Martiniku na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Bridge les 3 rivieres
Doprava v Martiniku

Jak se dopravovat a cestovat v Martiniku? Cestování v Martiniku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Martiniku

Čím platit v Martiniku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Martiniku?
Aktuální kurz 1 € = 26.8 Kč

Accras de Morue
Jídlo v Martiniku

Co ochutnat v Martiniku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Martiniku a kde se stravovat.

Pomník otrokům
Kultura a lidé v Martiniku

Jak se mluví v Martiniku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Martinik a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Martiniku

Je Martinik bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Martiniku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Martiniku

Je potřeba vízum a pas do Martiniku? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Martiniku?

Další průvodce v Martiniku a okolí

Svatá Lucie
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Svatá Lucie
Průvodce zemí
Dominika
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Dominika
Průvodce zemí
Svatý Vincent a Grenadiny
Hi!
Ahoj!
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Guadeloupe
Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Guadeloupe
Průvodce zemí
Barbados
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Barbados
Průvodce zemí

Cestopisy z Martiniku od cestovatelů jako ty

Čtení na 29 minut
Martinik po začátečnicku
Avatar uživatele
marketad 2020-03-08T21:21:17+01:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Dva cestovatelští zajíčci a jejich první cesta za oceán. První dovča bez cestovky a bez rodičů. První koupačky na karibských plážích. Prostě jedno takové velké cestovatelské poprvé. . MOTIVACE K VÝBĚRU DESTINACES přítelem jsme na podzim/zimu 2019 plánovali první vzdálenější dovolenou. Omezoval nás však fakt, že kvůli mému studiu nemohla trvat déle než dva týdny. Protože rádi…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
MARTINIQUE
Avatar uživatele Denisa
Denisa 2020-01-16T15:22:48+01:00 18 komentářů
Martinik 2019

Levné letenky....Karibik,RUM, co řešit? KUPUJEME. Když se na -cestujlevne- objevily letenky cca za 6000,-Kč bylo to jasné. Díky cestujlevně jsme se už podívali na několik nádherných míst naší úžasné země, tak proč si nevyrazit za pár korun do…

📷 Krásné fotky
Čtení na 3 minuty
Martinik - Pravý Karibský ráj. 🏝🦜🦀
Avatar uživatele
Lukáš Bláha 2020-01-04T18:43:10+01:00 16 komentářů
Martinik 2019

Stručně o ostrovu květin, nejkvalitnějšího rumu a těch pravých exotických pláží 🌴🦈 . Martinik je jeden z mnoha ostrovů v Karibiku, ale patří k těm civilizovanějším. Technicky spadá pod Francii a tak si můžete užít EU i v Karibiku. Francouzština nejvyužívanější jazyk, ale postačí vám…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
Martinik pro lamy
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2019-11-29T22:34:14+01:00 11 komentářů
Napříč světem 2019

Skoro se stydím něco takového napsat, vzhledem k tomu, z jakých míst a dobrodružství sem ostatní píšou. Nebude to asi zajímavé čtení pro ostřílené cestovatele, ale doufám, že to nakopne ty,  jako…

Avatar uživatele Martina Jurčáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu