Zpět na seznam míst co vidět v Martiniku
Caravelle

Caravelle

Na poloostrově je díky blízkosti moře sušší podnebí a vegetace není tolik zelená. Na poloostrov se dostanete odbočením z hlavní silnice z města La Trinité a u vesničky Tartane máte možnost poznat jedny z nejkrásnějších pláží Martiniku.

Původně byla Tartane malou rybářskou vesnicí, ale v současnosti se jedná o vyhledávané a rušnější letovisko a lázeňské centrum. Můžete zde navštívit místní destilerku Hardy, jejíž součástí je i obchod se suvenýry.

Pobřeží je lemováno krásnými písčitými plážemi, které se pozvolně svažují do azurových vod Karibiku. V Tartane je několik stezek vedoucích ke zřícenině starého plantážnické pevnosti ze 17. století Château Dubuc.

Prohlídnout si zde můžete i malé muzeum. Vstupné do areálu zříceniny je 5 eur, prohlídka je bez průvodce, ale dostanete povídání o historii místa, které mají k dispozici v několika jazycích. Otevřeno je denně od 9 do 16:30 hod. Od zříceniny vede stezka přírodní rezervací, která je tvořena soutěskami a útesy, které lemují pobřeží. Jsou zde dva možné okruhy, jeden má asi 8 a druhý 2 km.

  • Naviguj: 14.7513, -60.9085

Další místa v Martiniku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Martina Jurčáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu