Treky

Ideální oblastí pro treking je v hornaté oblasti poblíž hranic se Zimbabwe. Nedotčená příroda, divoká zvířata a pohoří Penha Longa. Se značenými turistickými trasami však příliš nepočítejte, nejlepší místo pro návštěvu bude národní park Gonarezhou nebo oblast okolo města Chimoio.

Šnorchlování

Mosambik nabízí podmínky pro potápění srovnatelné s Maledivami nebo Seychelami. Atraktivní je především korálový útes. 

Nejlepšími měsíci pro šnorchlování jsou obvykle listopad, prosinec, květen, červen a červenec, protože v srpnu a září může být větrno, stejně tak v únoru a březnu, kdy přicházejí tropické bouřky. 

Žraloky je možno vidět u jižního pobřeží od listopadu do března, velryby obvykle od července do října. Manty hlavně kolem Tofo lze vidět celoročně, nejvíce jich tu plave od června do srpna.

Parky a rezervace

Mosambik je vhodný i pro milovníky divoké africké přírody. Pro ty, kteří chtějí zažít safari, je zde připravena řada kempů a hotelů a národních parků.

Pro romantiky

Romantické dovolené přeje především nádherné písčité pobřeží u oceánu. Pokud navíc zainvestujete do kvalitního, africkým dojmem působícího trendy ubytování, bude dojem ráje na zemi hotov.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu