Mosambik
Mosambik

Co dělat v Mosambiku

Treky

Ideální oblastí pro treking je v hornaté oblasti poblíž hranic se Zimbabwe. Nedotčená příroda, divoká zvířata a pohoří Penha Longa. Se značenými turistickými trasami však příliš nepočítejte, nejlepší místo pro návštěvu bude národní park Gonarezhou nebo oblast okolo města Chimoio.

Šnorchlování

Mosambik nabízí podmínky pro potápění srovnatelné s Maledivami nebo Seychelami. Atraktivní je především korálový útes. 

Nejlepšími měsíci pro šnorchlování jsou obvykle listopad, prosinec, květen, červen a červenec, protože v srpnu a září může být větrno, stejně tak v únoru a březnu, kdy přicházejí tropické bouřky. 

Žraloky je možno vidět u jižního pobřeží od listopadu do března, velryby obvykle od července do října. Manty hlavně kolem Tofo lze vidět celoročně, nejvíce jich tu plave od června do srpna.

Parky a rezervace

Mosambik je vhodný i pro milovníky divoké africké přírody. Pro ty, kteří chtějí zažít safari, je zde připravena řada kempů a hotelů a národních parků.

Pro romantiky

Romantické dovolené přeje především nádherné písčité pobřeží u oceánu. Pokud navíc zainvestujete do kvalitního, africkým dojmem působícího trendy ubytování, bude dojem ráje na zemi hotov.

Chystáš se do Mosambiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.