Průvodce státem
Mosambik
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Mosambiku

Vízum

Turistické vízum do 30 dní pobytu vyřídíte přímo na hraničním přechodu za poplatek 50 USD. Potřebujete dvě pasové fotografie.

Chcete-li mít jistotu, je nejlepší opatřit si předem, a to na zastupitelském úřadě v Berlíně. Poplatek za udělení víza je 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní), 45 USD za dva vstupy. Je také možné si víza opatřit na zastupitelských úřadech v Africe, ale často jsou ceny výrazně vyšší. 

Další dokumenty

Při cestě do Mosambiku je nutné mít pas platný ještě minimálně 6 měsíců od doby návštěvy. Je také nutné mít u sebe potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Očkování

Na cestu je třeba se připravit již před odjezdem, a to kvůli preventivním očkováním. Očkování proti žluté zimnici je povinné, rozhodně lze doporučit očkování proti choleře, popřípadě proti vzteklině, to je samozřejmě závislé na konkrétním programu. Ke zvážení zůstává také očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu, přenosné dětské obrně, záškrtu a spalničkám. Doporučené je mít s sebou antimalarika a další výbavu v podobě léčiv určených pro tropické nemoci.

Celní předpisy

Dovoz a vývoz místní měny je zakázán.

Do Mosambiku lze bezcelně dovézt zboží pro osobní potřebu, maximálně však 400 cigaret, 100 cigarillos, 50 doutníků a 250 g tabáku, 1 litr destilátu, 5 litrů vína (tabák a alkohol pouze pro osoby starší 18 let), 50 ml parfému, 250 ml toaletní vody a další zboží do celkové hodnoty 200 USD. Dovoz narkotik a pornografického materiálu je zakázán, dovoz zbraní vyžaduje licenci.

Země manga a kešu oříšků

Mosambik ležící na jihovýchodním pobřeží Afriky je s rozlohou přes 900 tisíc km2 35. největší stát světa. Bývalá portugalská kolonie je atraktivní svou přírodou, krásným pobřežím Indického oceánu, jedná se však o jednu z nejzaostalejších zemí světa.

Navzdory chudobě a zaostalosti se tu setkáte s vlídností a přívětivostí. Pokud vás zrovna někdo neokrade. Navíc v zemi se velmi daří korupci a kriminalita je zde obecně problém.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
V období našeho léta je příjemně i v Mozambiku, srážek minimum.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví max. 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu