Mosambik
Mosambik

Víza do Mosambiku

Vízum

Turistické vízum do 30 dní pobytu vyřídíte přímo na hraničním přechodu za poplatek 50 USD. Potřebujete dvě pasové fotografie.

Chcete-li mít jistotu, je nejlepší opatřit si předem, a to na zastupitelském úřadě v Berlíně. Poplatek za udělení víza je 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní), 45 USD za dva vstupy. Je také možné si víza opatřit na zastupitelských úřadech v Africe, ale často jsou ceny výrazně vyšší. 

Další dokumenty

Při cestě do Mosambiku je nutné mít pas platný ještě minimálně 6 měsíců od doby návštěvy. Je také nutné mít u sebe potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Očkování

Na cestu je třeba se připravit již před odjezdem, a to kvůli preventivním očkováním. Očkování proti žluté zimnici je povinné, rozhodně lze doporučit očkování proti choleře, popřípadě proti vzteklině, to je samozřejmě závislé na konkrétním programu. Ke zvážení zůstává také očkování proti žloutence, břišnímu tyfu a tetanu, přenosné dětské obrně, záškrtu a spalničkám. Doporučené je mít s sebou antimalarika a další výbavu v podobě léčiv určených pro tropické nemoci.

Celní předpisy

Dovoz a vývoz místní měny je zakázán.

Do Mosambiku lze bezcelně dovézt zboží pro osobní potřebu, maximálně však 400 cigaret, 100 cigarillos, 50 doutníků a 250 g tabáku, 1 litr destilátu, 5 litrů vína (tabák a alkohol pouze pro osoby starší 18 let), 50 ml parfému, 250 ml toaletní vody a další zboží do celkové hodnoty 200 USD. Dovoz narkotik a pornografického materiálu je zakázán, dovoz zbraní vyžaduje licenci.

Chystáš se do Mosambiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.