Jak do Mosambiku

Jediná rozumná cesta do Mosambiku je letecká. Běžné ceny se pohybují od 18.000 do 20.000 Kč, nejčastěji s Qatar Airways. Do Maputo jezdí autobusová linka z Johannesburgu společností Intercape, Greyhound nebo Cityliner, všechny s moderním západními autobusy, vesměs za ceny kolem 1.000 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jak se nejlépe dopravovat

Mezi jednotlivými městy je možné využít místní autobusové linky, je potřeba počítat se zpožděním a také s nepohodlím. Lze využít minibusy nebo trucky, a to zejména v odlehlých oblastech, kde je doprava komplikovaná. Také je variantou využít taxi. Pro přesun na vzdálenější místa Mosambiku je nejvhodnější použít vnitrostátní lety společnosti LAM, která létá s nejmodernějšími západními lety.

Jedná modernější autobusová společnost LTM jezdí z Maputa do měst Beira, Tete a Chimoio.

Půjčení auta

Půjčení auta je možné i u mezinárodní autopůjčovny, cena bude začínat na 1.500 Kč za den. Litr benzinu bude stát okolo 60 Kč. Také je potřeba počítat s tím, že benzinky bývají dále od sebe.

V Mosambiku se jezdí vlevo, je zapotřebí mít mezinárodní řidičský průkaz a také cestovní pas, reflexní vestu a dva výstražné trojúhelníky, časté jsou dopravní kontroly. Policie je úplatná a ráda dává pokuty. Není vhodné jezdit v noci. 

Silnice jsou ucházející asfaltové mezi velkými městy, jinak jen prašné a často nesjízdné.

Veřejná doprava

Autobusová doprava není příliš komfortní, ale nějakým způsobem funguje. Autobusem je možné se dostat především do hlavních center a také do JAR, obecně však nejsou autobusy příliš spolehlivé.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu