Průvodce státem
Mosambik
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Mosambiku

Jak do Mosambiku

Jediná rozumná cesta do Mosambiku je letecká. Běžné ceny se pohybují od 18.000 do 20.000 Kč, nejčastěji s Qatar Airways. Do Maputo jezdí autobusová linka z Johannesburgu společností Intercape, Greyhound nebo Cityliner, všechny s moderním západními autobusy, vesměs za ceny kolem 1.000 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jak se nejlépe dopravovat

Mezi jednotlivými městy je možné využít místní autobusové linky, je potřeba počítat se zpožděním a také s nepohodlím. Lze využít minibusy nebo trucky, a to zejména v odlehlých oblastech, kde je doprava komplikovaná. Také je variantou využít taxi. Pro přesun na vzdálenější místa Mosambiku je nejvhodnější použít vnitrostátní lety společnosti LAM, která létá s nejmodernějšími západními lety.

Jedná modernější autobusová společnost LTM jezdí z Maputa do měst Beira, Tete a Chimoio.

Půjčení auta

Půjčení auta je možné i u mezinárodní autopůjčovny, cena bude začínat na 1.500 Kč za den. Litr benzinu bude stát okolo 60 Kč. Také je potřeba počítat s tím, že benzinky bývají dále od sebe.

V Mosambiku se jezdí vlevo, je zapotřebí mít mezinárodní řidičský průkaz a také cestovní pas, reflexní vestu a dva výstražné trojúhelníky, časté jsou dopravní kontroly. Policie je úplatná a ráda dává pokuty. Není vhodné jezdit v noci. 

Silnice jsou ucházející asfaltové mezi velkými městy, jinak jen prašné a často nesjízdné.

Silnice Mosambik

Veřejná doprava

Autobusová doprava není příliš komfortní, ale nějakým způsobem funguje. Autobusem je možné se dostat především do hlavních center a také do JAR, obecně však nejsou autobusy příliš spolehlivé.

Země manga a kešu oříšků

Mosambik ležící na jihovýchodním pobřeží Afriky je s rozlohou přes 900 tisíc km2 35. největší stát světa. Bývalá portugalská kolonie je atraktivní svou přírodou, krásným pobřežím Indického oceánu, jedná se však o jednu z nejzaostalejších zemí světa.

Navzdory chudobě a zaostalosti se tu setkáte s vlídností a přívětivostí. Pokud vás zrovna někdo neokrade. Navíc v zemi se velmi daří korupci a kriminalita je zde obecně problém.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Musilová
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
V období našeho léta je příjemně i v Mozambiku, srážek minimum.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví max. 1x ročně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu