Drážďany

12 míst co vidět v Drážďanech

Albertinum

Galerie

Albertinum

Albertinum je významná galerie sídlící v krásné novorenesanční budově na Brühlské terase a návštěvníkům nabídne zejména obrazy, sochy a plastiky Nových mistrů 19. a 20. století.

V rámci Státních uměleckých sbírek Drážďany nabízí svým návštěvníkům vedle starších prověřených uměleckých děl i výtvory nejnovější, často v zajímavých kontextech. V roce 2010 bylo Albertinum kompletně rekonstruováno a patří k nejmodernějším galeriím v Evropě.

Sbírky Albertina

Budova je rozdělena do dvou sekcí s rozdílnými stálými výstavami. Všechny přitom patří k nejcennějším v celém Německu.

Galerie Nových mistrů

Zatímco v komplexu Zwingeru v Semperově budově navštívíte Galerii starých mistrů (Gemäldegalerie Alte Meister) 15. až 18. století, Albertinum se zaměřuje na Nové mistry (Galerie Neue Meister) od 18. století po současnost.

K nejvýznamnějším autorům zastoupených ve sbírce patří Vincent van Gogh, Claude Monet, Caspar David Friedrich, Johan Christian Dahl nebo Gerhard Richter.

Sbírka soch a plastik

Albertinum je známé pro svou bohatou sbírku soch od poloviny 19. století až do současnosti. Výstava moderního sochařství se zde řadí k nejlepším v Evropě. V největší míře jsou zastoupeni autoři jako August Rodin, Hermann Glöckner, Max Klinger nebo Tony Cragg.

Vstupné a otevírací doba

  • Otevřeno: 10–18 hod., v pondělí zavřeno 
  • Vstupné: 12 EUR dospělí / 9 EUR studenti / zdarma děti pod 17 let
  • Oficiální webwww.skd.museum

Využít můžete také celodenní vstupenky pro všechna muzea SKD v Drážďanech s výjimkou Historisches Grünes Gewölbe za 24 EUR pro všechny.

Jak se k Albertinu dostat?

Od hlavního nádraží využijte tramvajové linky 3 a 7, kterými dojeďte do zastávky Synagoge. Cesta zabere asi 6 minut.

Chystáš se do Drážďan?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.