Opera v Oslu

Počasí v Oslu a kdy sem jet

Počasí v Oslu

Oslo nabízí klasická čtyři roční období. Zatímco leden je nejchladnějším měsícem a je velmi pravděpodobné, že zažijete i zasněžené Oslo, červenec je naopak měsícem nejteplejším s průměrnou teplotou 18 °C, ale i s častými výkyvy nad 20 °C. V srpnu pak oproti červenci výrazněji častěji prší, ačkoli teploty se od července příliš neliší, máte-li tedy zájem o letní návštěvu, soustřeďte se spíše na první polovinu prázdnin. Na podzim, zejména pak v říjnu, znovu stoupá množství dešťových srážek, chcete-li tedy vidět podzimní Oslo, září je zcela jistě lepší volbou. Jaro se pak vyznačuje poměrně nízkým množstvím srážek, ale také nepříliš vysokými teplotami, které začínají výrazněji stoupat zase až v květnu.

V každém období si ovšem najdete své aktivity, nedá se tedy říct, že by v určité části roku nestálo za to Oslo navštívit. V létě je možné koupat se ve fjordu či v jezerech, na podzim se můžete procházet po parku cestičkami mezi barevným spadaným listím, v zimě lze popíjet horkou čokoládu v příjemné kavárně s výhledem na zasněžené Oslo a na jaře pozorovat probouzející se přírodu a kvetoucí město. Podle ročního období je ale také potřeba počítat s dlouhými dny v létě a krátkými dny a nedostatkem slunečního svitu v zimě. Nejkratší den je 21. prosince s 5 hodinami a 54 minutami slunečního svitu, nejdelším dnem je pak 21. červen s téměř 18 hodinami a 50 minutami slunečního svitu.

Tabulka teplot během roku

Oslo - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
-5 °C
únor
sníh
-5 °C
březen
přeháňky
0 °C
duben
polojasno
5 °C
květen
polojasno
14 °C
červen
polojasno
18 °C
červenec
polojasno
21 °C
srpen
polojasno
19 °C
září
polojasno
13 °C
říjen
přeháňky
7 °C
listopad
přeháňky
1 °C
prosinec
sníh
-3 °C

Kdy jet do Osla

Z hlediska počasí je návštěva nejvhodnější během léta, v té době ovšem kulminuje také množství turistů, kteří Oslo navštěvují jak individuálně, tak v rámci organizovaných plaveb na lodích Hurtigruten. Nebojíte-li se ale o něco horšího počasí a netrváte-li na plavání ve fjordu, k němuž se většina návštěvníků mimo relativně teplé letní měsíce obvykle neodhodlá, návštěva během zbytku roku může být stejně tak příjemná a zároveň vám umožní vyhnout se davům. Vánoční trhy mají pak v Oslu kouzelnou atmosféru a před Vánoci teploty jen málokdy klesají hluboko pod nulu, proto je i toto období velmi vhodným časem pro návštěvu Osla.

Chystáš se do Osla?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 15. 03. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.