Zavřít boční panel

Ubytování v Oslu

Kde se ubytovat v Oslu

Centrum Osla, které je možné ohraničit z jedné strany hlavní vlakovou stanicí, z druhé zahradami královského zámku, shora náměstím Youngstorget a zdola nábřežím a promenádou Aker Brygge, je poměrně malé a velmi pravděpodobně bude vaším domovem, neboť většina hotelů a hostelů se nachází právě v centru či v jeho bezprostředním okolí. Velikou výhodou těchto klasických ubytovacích kapacit je tedy jejich poloha a možnost za příznivého počasí chodit pěšky namísto využívání MHD, nevýhodou je však obvykle jejich cena.

Chcete-li ušetřit a nevadí vám sdílení pokoje s dalšími lidmi, máte možnost vybrat si z některého z hostelů sítě Anker, které se nachází v hip čtvrti Grünerløkka. Pokud ale o sdílení pokoje zájem nemáte, vězte, že Oslo je jedno z míst, kde se rozhodně vyplatí nažhavit sítě airbnb a ulovit si příjemný a moderní pokoj či apartmán v soukromí za mnohem nižší cenu oproti tomu, co by vám mohly nabídnout norské hotely. Lidé pronajímají své pokoje či byty přes airbnb napříč celým Oslem, z důvodu polohy a šetření za MHD je ovšem lepší vybírat si ta místa, která se nachází v centru.

Pokud najdete levnější a hezčí ubytování mimo centrum, doprava do centra nebude problém, ale z hlediska úspory času je vždy lepší držet se v blízkosti zastávek metra. Zatímco z konce linky 5 jste v centru za 15 minut, zvolíte-li ze vzdálenějších částí Osla místo metra dopravu autobusem, můžete se kodrcat místními Kotěhůlkami klidně i 40 minut.

Ceny

Postel v nejlevnějším hostelu se pohybuje mezi 600–800 Kč, v Oslu je možné najít stejné ubytovací možnosti za dvojnásobné ceny. Nejlevnější pokoj v hotelu či penzionu pro 1 osobu seženete až od 2.000 Kč, pokoj pro 2 osoby pak bude stát od 2.800 Kč. Co se týče airbnb, tam v závislosti na datech a obsazenosti naleznete pokoje pro 2 osoby už od 1.200 Kč za noc, což je oproti hotelům i hostelům dost značná výhoda.

Vyhledej si svůj hotel v Oslu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Norska může na někoho působit ospalým dojmem, opak je však pravdou. Místní vzali původně pejorativní přezdívku „Tygří město“ pocházející z básně Bjørnstjerne Bjørnsona za svou a dnes se rádi nechávají slyšet, že právě Oslo je zřejmě poslední metropolí v průmyslově vyspělém světě, kde je ještě stále možné žít příjemným, pohodlným a poklidným způsobem života. A jedná se nejen o žití; i vaše návštěva může být ve znamení těchto tří Pé.

Na rozdíl od většiny ostatních hlavních měst je totiž hlavní předností Osla relativní klid, jímž se vyznačuje, a ten zcela jistě ocení i cestovatelé, kteří sem zamíří. Díky tomu je perfektní destinací na prodloužený víkend, popřípadě jako počáteční či cílová destinace při delším výletě, jehož účelem je prozkoumávání přírodních krás této severské země.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina S.
Připrav se na
2-3 dny
Na návštěvu samotného Osla vám tato doba určitě stačí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - říjen
Nezaleknete-li se však deště, tmy či sněhu, Oslo je skvělou destinací po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Tolik běžně stojí letenky z Prahy. Z Katovic nebo Vratislavi klidně za 500 Kč.
Akční nabídky
Avatar uživatele Kateřina S.
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu