Opera v Oslu

Ubytování v Oslu

Kde se ubytovat v Oslu

Centrum Osla, které je možné ohraničit z jedné strany hlavní vlakovou stanicí, z druhé zahradami královského zámku, shora náměstím Youngstorget a zdola nábřežím a promenádou Aker Brygge, je poměrně malé a velmi pravděpodobně bude vaším domovem, neboť většina hotelů a hostelů se nachází právě v centru či v jeho bezprostředním okolí. Velikou výhodou těchto klasických ubytovacích kapacit je tedy jejich poloha a možnost za příznivého počasí chodit pěšky namísto využívání MHD, nevýhodou je však obvykle jejich cena.

Chcete-li ušetřit a nevadí vám sdílení pokoje s dalšími lidmi, máte možnost vybrat si z některého z hostelů sítě Anker, které se nachází v hip čtvrti Grünerløkka. Pokud ale o sdílení pokoje zájem nemáte, vězte, že Oslo je jedno z míst, kde se rozhodně vyplatí nažhavit sítě airbnb a ulovit si příjemný a moderní pokoj či apartmán v soukromí za mnohem nižší cenu oproti tomu, co by vám mohly nabídnout norské hotely. Lidé pronajímají své pokoje či byty přes airbnb napříč celým Oslem, z důvodu polohy a šetření za MHD je ovšem lepší vybírat si ta místa, která se nachází v centru.

Pokud najdete levnější a hezčí ubytování mimo centrum, doprava do centra nebude problém, ale z hlediska úspory času je vždy lepší držet se v blízkosti zastávek metra. Zatímco z konce linky 5 jste v centru za 15 minut, zvolíte-li ze vzdálenějších částí Osla místo metra dopravu autobusem, můžete se kodrcat místními Kotěhůlkami klidně i 40 minut.

Ceny

Postel v nejlevnějším hostelu se pohybuje mezi 600–800 Kč, v Oslu je možné najít stejné ubytovací možnosti za dvojnásobné ceny. Nejlevnější pokoj v hotelu či penzionu pro 1 osobu seženete až od 2.000 Kč, pokoj pro 2 osoby pak bude stát od 2.800 Kč. Co se týče airbnb, tam v závislosti na datech a obsazenosti naleznete pokoje pro 2 osoby už od 1.200 Kč za noc, což je oproti hotelům i hostelům dost značná výhoda.

Chystáš se do Osla?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Kateřina S.
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Oslu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.