Pákistán
Pákistán

Bezpečnost v Pákistánu

Zdraví

Hygiena je na nízké úrovni, proto si dávejte pozor na ovoce a zeleninu, omyjte si je balenou vodou, nepijte vodu z kohoutku a buďte zvláště opatrní používání při ledu do pití. Rovněž si dejte pozor na volně pobíhající zvířata a hmyz. Do přírody se vydejte pouze na doporučení vašeho průvodce. Rizika onemocnění jsou na spalničky, filarióza, horečka dengue. Pákistánci nepoužívají toaletní papír, tak si jej nezapomeňte přibalit s sebou.

Kriminalita

Kriminalita je nejrozšířenější v Karáčí a Lahore. Všeobecně se nedoporučuje navštěvovat místa jako provinciw Punjab, Azad Kashmir, oblast Karáčí, indicko-pákistánskou a pákistánsko-afghánskou hranici, pákistánsko-Sin Kiangovou hranici, kmenová území FATA. Vůbec nelze doporučit návštěvu Balúčistánu na pomezí Pákistánu a Íránu. Nepohybujte se zde sami a bez průvodce.

V Pákistánu jsou časté demonstrace, krvavé etnické spory, které vedou ke zvýšené kriminalitě. Na některých místech pákistánská vláda nemá žádnou podporu. I sám premiér Pákistánu prohlásil, že je krajina zkorumpovaná. 

Internet a elektřina

Elektřina

V Pákistánu se používají zásuvky typu "D", do kterých je adaptér nutný a v ČR se téměř nesežene, ale také klasické eurozástrčky typu "C", do kterých adaptér nepotřebujeme pro spotřebiče bez zemnícího kolíku. 

Důležité kontakty

Při pobytu v Pákistánu vám můžou přijít vhod tato telefonní čísla: 

  • Shifa International Hospital – nemocnice pro cizince: 051-8463666, 8463055, 8463000
  • Policie Islámábád: 15, 051-9107611, 9203333
  • Policie: 15
  • Hasiči 16
  • Ambulance 115, 111

Chystáš se do Pákistánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.