Průvodce státem
Pákistán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Pákistánu

Zdraví

Hygiena je na nízké úrovni, proto si dávejte pozor na ovoce a zeleninu, omyjte si je balenou vodou, nepijte vodu z kohoutku a buďte zvláště opatrní používání při ledu do pití. Rovněž si dejte pozor na volně pobíhající zvířata a hmyz. Do přírody se vydejte pouze na doporučení vašeho průvodce. Rizika onemocnění jsou na spalničky, filarióza, horečka dengue. Pákistánci nepoužívají toaletní papír, tak si jej nezapomeňte přibalit s sebou.

Kriminalita

Kriminalita je nejrozšířenější v Karáčí a Lahore. Všeobecně se nedoporučuje navštěvovat místa jako provinciw Punjab, Azad Kashmir, oblast Karáčí, indicko-pákistánskou a pákistánsko-afghánskou hranici, pákistánsko-Sin Kiangovou hranici, kmenová území FATA. Vůbec nelze doporučit návštěvu Balúčistánu na pomezí Pákistánu a Íránu. Nepohybujte se zde sami a bez průvodce.

V Pákistánu jsou časté demonstrace, krvavé etnické spory, které vedou ke zvýšené kriminalitě. Na některých místech pákistánská vláda nemá žádnou podporu. I sám premiér Pákistánu prohlásil, že je krajina zkorumpovaná. 

Internet a elektřina

Elektřina

V Pákistánu se používají zásuvky typu "D", do kterých je adaptér nutný a v ČR se téměř nesežene, ale také klasické eurozástrčky typu "C", do kterých adaptér nepotřebujeme pro spotřebiče bez zemnícího kolíku. 

Důležité kontakty

Při pobytu v Pákistánu vám můžou přijít vhod tato telefonní čísla: 

  • Shifa International Hospital – nemocnice pro cizince: 051-8463666, 8463055, 8463000
  • Policie Islámábád: 15, 051-9107611, 9203333
  • Policie: 15
  • Hasiči 16
  • Ambulance 115, 111

Nejkosmopolitnější země čistých

Pákistán se rozkládá v jižní Asii, obklopen Indií, Čínou, Afghanistánem a Iránem. Omývá ho Arabské moře, přičemž se celým územím táhne řeka Indus, té můžou obyvatelé vděčit za úrodné naplavené nížiny.

Pákistán znamená v urdském překladu ,,země čistých“. I když všude kolem naleznete spoustu odpadků volně pohozených na ulici, místní vidí čistotu země v myšlence duchovního čista, dobrého srdce a pravé víře.

Pákistán je označován i jako krajina protikladů. I když patří mezi nejchudší státy Asie, je natolik vědecky a technicky vyspělý, že si dokázal vyrobit atomové bomby úplně sám. Prosluněné pláže tu nehledejte, ale když jste milovník přírody nebo horolezectví, bude to pro vás ráj na zemi. Hory v Gilgitu, dechvyrážející stavby v Láhauru, laskavost, pohostinnost, to všechno naleznete zde.

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
Vízum za 31 $
Turistická víza na 30 dní získáš na ambasádě v Praze a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad až duben
Letní horka jsou nesnesitelná doprovázená monzuny.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je nejčastější cena letenky z Prahy. Akce se neobjevují.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu