Pákistán
Pákistán

Co vidět a navštívit v Pákistánu

7 míst co vidět v Pákistánu

Gilgit
Gilgit

Výchozí bod pro treky, ale i horolezecké výpravy do Himálaje najdeme na samotném severu Pákistánu v krásném zeleném údolí Karakoram. Nejjednodušší a zdaleka nejrychlejší spojení sem vede skrz místní letiště přímo linkou z Islámábádu, je však vždy nutné mít určitou několikadenní rezervu, kvůli počasí je časté rušení a velké zpožďování letů. 

Zobrazit místo
Islamabad
Islamábád

Pákistánské hlavní město překvapí svoji upraveností a čistotou, v tomto případě opravdu platí, že Pákistán chce, aby hlavní město vypadalo reprezentativně a majestátně. Islamábád se také řadí k nejbezpečnějším místům v celé zemi. V okolí města najdete mnoho parků a vyhlídek, mezi nejlepší patří Pir Sohawa.

Zobrazit místo
Badshahi
Láhaur

V městě Láhaur (Lahore) navštivte následující: V Šalimarovych zahradách se nachází vodní nádrže a studny. Společně s Láhaurskou pevností patří mezi starověké památky Pákistánu. Jsou situovány v Lahore. Láhaurská pevnost společně s paláci z mramoru a s Šalimarovymi zahradami jsou rozhodně pastva pro oči. Jsou typickým příkladem mogulských památek, protože památky zde stojí od období mughalského panovníka. Skvělou atmosféru zažijete v pevnosti a…

Zobrazit místo
Nanga Parbat
Nanga Parbat

Skvost Nanga Parbat je devátý nejvyšší vrchol Země. Vzdálenost od řeky Indus až po hlavní vrchol je 25 km a převýšení činí 7.000 m, jedná se o největší převýšení na zemi. Místními je označován jako „Ďáblova hora“ kvůli početným obětem na životech.

Zobrazit místo
Karáčí
Karáčí

Karáčí je největší město Pákistánu a hlavní ekonomické centrum země. Zaujme svými bazary, protiklady nových a starých budov.  Jako Indie má Bollywood, Pákistán má Lollywood. I když filmu nebudete rozumět, o atmosféru se postarají místní obyvatelé, kteří filmy vyjadřují své emoce, proto navštivte některé z místních kin.

Zobrazit místo
Khewra
Khewra

Khewra solný důl je druhý největší solný důl na světě nacházející se v Khewře. Uvnitř něho je vlak, jímž projedete celý důl. Sůl vytváří na stěnách a stropech dolu neuvěřitelné obrazce a barvy. Asi 2 hodiny jízdy východně od dolů najdete pevnost Rohtas Fort. Byla vybudována na vojenské účely a dal ji zhotovit král Sher Shah Suri v roce 1541. Dnes patří ke světovému dědictví UNESCO. [imageFill 1168]

Zobrazit místo
Mohenjo Daro
Mohenjo Daro

Milovníky archeologie a historie zaujme jedna z nejvýznaměnšjích lokalit svého druhu na celém světě – Mohendžo daro. Dopravíte se sem hromadnou dopravou z města Khanpur, mnohem snazší však bude přiletět vnitrostátní linkou z Karáčí na letiště, které se nachází doslova pár set metrů od arecheologických vykopávek.

Zobrazit místo

Chystáš se do Pákistánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 06. 2022