Vízum

Platí zde vízová povinnost. Vízum si můžete vyřídit turistické, a to buď na rok nebo na tři měsíce. Poplatek na tříměsíční pobyt činí 31 dolarů, na rok pak 61 dolarů. Můžete si požádat o prodloužení víza, ale maximálně o tři měsíce. Při prodloužení je poplatek nižší, a to 10 dolarů. Turistické vízum platí po celém území Pákistánu kromě vojenských, pohraničních a vysokohorských oblastí s nadmořskou výškou nad 600 m, pro tyto je nutno zvláštní povolení. Zákaz pohybu platí v okruhu 30 mil od afghánsko-pákistánské hranice.

Další dokumenty

Kromě víz je v krajině nutné mít cestovní pas, platný minimálně šest měsíců po návratu z Pákistánu. Jako turisté byste se měli nahlásit na zastupitelském úřadě v Islámabádu a sdělit všechny podmínky cest a ubytování. Nemusíte se policejně registrovat, výjimku tvoří Severní území a kmenové oblasti, kde je povinnost registrace cizinců.

Očkování

Není nařízeno. Doporučené je očkování typu hepatitida typu A a B, břišní tyfus, japonská encefalitida, vzteklina, také se doporučuje očkování proti malárii. Pokud však přicházíte z oblasti, jež je zasažena epidemií, musíte přinést doklad o bezinfekčnosti, který vám vystaví v zemi výjezdu. Cizinci z oblasti výskytu žluté zimnice musí očekávat kontrolu hned při vstupu do země.

Celní předpisy

Alkohol nechte raději doma, ten je v Pákistánu zakázán. Tolerovaný je dovoz vepřového, masových výrobků z něho, ale nemůžete to s ním přehánět, dovolený je pouze v přiměřeném množství a pro krátkou osobní spotřebu. Při vstupu není nutno mít vyměněné peníze, avšak musíte při kontrole ukázat, že při vstupu do Pákistánu máte 1.000 dolarů, tato částka se může lišit při krátkodobém pobytu. Celní orgány tyto finance nekontrolují. Trest smrti může být udělen tomu, kdo bude pašovat a přechovávat narkotika. Pro cizince platí několikaleté odnětí svobody za vývoz nebo dovoz narkotik. Neexistuje žádné omezení v množství vývozu, avšak alkohol, fauna a flora chráněná zákony, starožitnosti, paliva jsou všeobecně zakázány vyvážet.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

potřebuji vízum, i když letím s cetovní kanceláří?

Děkuji za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
cali

Tak Hanča a Tonča je měly....

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Dobrý den,

cestovní kancelář vám na vaše dotazy neumí odpovědět? Od takové bych si asi nechal vrátit peníze...

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Nasel jsem jednu z CK, ktera zajezd do Pakistanu nabizi a na webu info ma: https://www.alvarez.cz/viza

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu