Papua-Nová Guinea
Papua-Nová Guinea

Víza na Papua-Novou Guinei

Vízum 

Dle stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR potřebujete na Papuu Novou Guineu/PNG vízum. Letištní víza na Jackson International Airport v Port Moresy nejsou udělována. O vízum můžete požádat na všech zastupitelských úřadech/konzulátech PNG v zahraničí (v Evropě – Brusel, Londýn, Austrálie – Brisbane, Sydney aj., Asie – Kuala Lumpur, Jakarta aj.). U žádosti o vízum je nutno doložit zpáteční letenku. I cestovní kanceláře mají na svých stránkách poplatek za vízum 2.000 Kč. Při odletu může být vyžadována odletová daň ve výši 30 kina (10 euro).

V srpnu 2017 po nás nikdo vízum nepožadoval, ani nebylo nutné doplatit ho na místě a do země jsme byli vpuštěni.

Další dokumenty 

Mimo platný cestovní pas mohou být po příletu kontrolovány následující dokumenty:

  • Rezervace ubytování po celou dobu pobytu,
  • Zpáteční letenka,
  • Dostatek financí na pobyt.

Očkování 

Na PNG se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám naprosté základní očkování pro cestovatele. Pokud jste před příletem navštívili a zdrželi se v některé ze zemí s výskytem žluté zimnice, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 250 cigaret a 1 litr alkoholu. Celní orgány PNG (i Austrálie) uplatňují přísnou kontrolu na dřevěné a organické výrobky, zbraně, potraviny a pornografický materiál. Výrobky ze dřeva je možné vyvážet pouze oproti předložení potvrzení o legálním zakoupení v autorizovaných prodejnách.

Chystáš se na Papua-Novou Guinei?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.