Lidožrouti, kanibalismus a zmatení jazyků

Papua Nová Guinea (PNG) leží na druhém největším ostrově naší planety a na největším ostrově tropického pásma. PNG se nachází v severozápadní části Tichého oceánu, v oblasti zvané Melanésie. Je to turisticky neobyčejně atraktivní země s originální a velmi rozmanitou kmenovou a jazykovou kulturou, nádhernou přírodou, úžasnými potápěčskými i šnorchlovacími lokalitami a plážemi. 

Země je jednou z mála stoprocentně neprozkoumaných oblastí světa. Pokud budete mít štěstí, můžete objevit mnoho nových druhů rostlin a zvířat. V nedávné době byl na Vysočině objeven prapředek psa. Společnost si zakládá na odkazu svých předků a žije podle původních kmenových práv a zvyklostí. U většiny kmenů funguje patriarchát, lze se ale setkat s kmeny (vesničkami), kde má hlavní slovo žena jako náčelnice.  Etnickou pestrost podtrhují barevně pomalované tváře lidí, oděvy a šperky z přírodních materiálů (kosti kasuára nebo prasete, peří rajky), všudypřítomnost hudby. 

PNG je rájem pro potápěče, je přirovnávána ke Karibiku nebo Rudému moři. Co se týče koupání, je zde velké množství velmi hezkých pláží, ale najdou se i takové, kde jsou odpadky, na pláži se vyskytuje černý písek či spíše popel z nedalekých vybuchlých sopek, setkáte se zde i s ježky (např. na pláži u golfového hřiště na ostrově Nová Británie) stejně jako v Chorvatsku.

Na vlajce PNG je vyobrazena letící žlutá rajka, což je národní symbol země a připomíná svobodu a jednotu země. Rajky pocházejí z Nové Guiney, kterou většina stále obývá. Obývají tropické deštné pralesy, horské lesy a některé žijí na savanách nebo v mangrovových džunglích na pobřeží. Červená a černá jsou tradiční barvy místního domorodého umění, ale neváží na sebe žádnou symboliku.

Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
květen - listopad
Období našeho léta je létem i na PNG. V zimě hodně prší.
Letenky od
35 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují jen výjimečně. Akční letenky na Papua-Novou Guinei
Průvodce pro tebe napsal Denisa Kleinová

Praktické tipy před cestou na Papua-Novou Guinei

Papua-Nová Guinea
Co vidět na Papua-Nové Guinei

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Papua-Nové Guinei

Mapa s místy co vidět a navštívit na Papua-Nové Guinei

Pláže Papua
Co dělat na Papua-Nové Guinei

Co dělat na Papua-Nové Guinei a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Papua-Nová Guinea.

Počasí na Papua-Nové Guinei

Přehledně o počasí na Papua-Nové Guinei a teploty během roku. Kdy jet na Papua-Novou Guinei na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava na PNG
Doprava na Papua-Nové Guinei

Jak se dopravovat a cestovat na Papua-Nové Guinei? Cestování na Papua-Nové Guinei letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

PNG peníze
Peníze a ceny na Papua-Nové Guinei

Čím platit na Papua-Nové Guinei a jaké jsou ceny? Místní měna je Papujsko-guinejská kina. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí na Papua-Nové Guinei?
Aktuální kurz 1 = 6.73 Kč

Jídlo v troubě „mumu“
Jídlo na Papua-Nové Guinei

Co ochutnat na Papua-Nové Guinei a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí na Papua-Nové Guinei a kde se stravovat.

Papuanec
Kultura a lidé na Papua-Nové Guinei

Jak se mluví na Papua-Nové Guinei? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Papua-Nová Guinea a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost na Papua-Nové Guinei

Je Papua-Nová Guinea bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality na Papua-Nové Guinei + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza na Papua-Novou Guinei

Je potřeba vízum a pas na Papua-Novou Guinei? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza na Papua-Novou Guinei?

Další průvodce na Papua-Nové Guinei a okolí

Austrálie
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Austrálie
Průvodce zemí
Indonésie
Hi!
Ahoj!
Indonésie
Průvodce zemí
Šalamounovy ostrovy
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Šalamounovy ostrovy
Průvodce zemí
Federativní státy Mikronésie
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Vanuatu
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Vanuatu
Průvodce zemí

Cestopisy z Papua-Novou Guinei od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍
Vojta Adami @ytadami 2019-10-15T22:08:13+02:00 16 komentářů
Napříč světem 2019

Mnoho mých blízkých mě od této cesty odrazovalo, případně mě psychicky připravovali na nejhorší. Opak byl ale pravdou! Přečtěte si o mé nejúžasnější cestě + mrkněte na mé vlogy na Youtube!. Guinea je země svou velikostí a počtem obyvatel na první pohled podobná České republice. Zdání ale klame - ačkoliv s populací něco přes 12 milionů obyvatel ještě může připomínat českou populaci,…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu