Průvodce státem
Peru
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Peru

Treking

Nejvíce možností pro chození po horách nabízí Cordillera Blanca a Cordillera Huayhuash. Ačkoli v Huarazu sídlí nepřeberně turistických agentur, je možné treky bez problémů podnikat i bez průvodce. Je třeba počítat se vstupem (např. vstup do NP Huascarán činí 65 PEN na týden a vybírá se na začátku či na konci vybraného treku). Nechcete-li s sebou vozit stan a další vybavení, lze si vybavení půjčit např. v Huarazu, kde se nachází spousta půjčoven a vybavení půjčují i některé hostely.

Opět bez nutnosti cestování s průvodcem se lze podívat i např. na dno Colca kaňonu (nutné zakoupit boleto turístico za 70 PEN).

Asi nejznámějším peruánským trekem je Inca Trail – 43 km dlouhá původní incká stezka na Machu Picchu. Obvykle se chodí 4 dny (ale lze najít kratší i delší varianty), ale lze ho absolvovat pouze s průvodcem, za což si agentury nechávají řádně zaplatit.

Rainbow Mountains

Horolezectví

Andy nabízí také spoustu vrcholů ke zdolání pro zkušené i méně zkušené (s průvodcem). Výchozím bodem pro tyto aktivity je zejména Huaraz. 

Poblíž Arequipy se nachází také několik 5.000–6.000 m n. m. vysokých sopek, na něž se dá s patřičným vybavením vypravit.

Pozorování zvířat

Příležitost k pozorování zvířat nabízí Amazonie na severu země, ale také NP Manu, Caňón del Colca, kde lze zejména ráno pozorovat kondory andské či Islas Ballestas.

Surfování

Divoké tichomořské pobřeží nabízí ideální podmínky pro surfování např. v Huanchaku, Máncoře nebo také jižně od Limy.

Adrenalinové sporty

Kromě zmíněných aktivit nabízí Peru také množství různých adrenalinových sportů. Najdete zde paragliding, rafting (peřeje III. a IV. stupně), případně sandboarding u oázy Huacachina nebo v okolí města Nazca. 

Další aktivity

Peru dále nabízí i jízdy na koni, jízdy na horských kolech, koupání v horkých pramenech a řadu dalších aktivit.

Za Inky a andskými vrcholky do Peru

Peru (španělsky plným názvem República del Perú), třetí největší stát jihoamerického kontinentu, se rozkládá u pobřeží Tichého oceánu na západě Jižní Ameriky. Sousedí s Ekvádorem, Kolumbií, Brazílií, Bolívií a Chile. 

Peru svou rozmanitostí nabízí trochu od všeho, co cestovatelé v Jižní Americe hledají: pralesy Amazonie, zasněžené andské vrcholky s nádhernou přírodou, pouštní oblasti, tichomořské pláže, tajuplnou inckou kulturu i přátelské obyvatele.

Průvodce pro tebe napsal smittinka
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - listopad
V horách je nejdeštivěji v lednu a únoru, Machu Picchu bude v mlze.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele smittinka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu