Machu Picchu
Peru

Co dělat v Peru

Treking

Nejvíce možností pro chození po horách nabízí Cordillera Blanca a Cordillera Huayhuash. Ačkoli v Huarazu sídlí nepřeberně turistických agentur, je možné treky bez problémů podnikat i bez průvodce. Je třeba počítat se vstupem (např. vstup do NP Huascarán činí 65 PEN na týden a vybírá se na začátku či na konci vybraného treku). Nechcete-li s sebou vozit stan a další vybavení, lze si vybavení půjčit např. v Huarazu, kde se nachází spousta půjčoven a vybavení půjčují i některé hostely.

Opět bez nutnosti cestování s průvodcem se lze podívat i např. na dno Colca kaňonu (nutné zakoupit boleto turístico za 70 PEN).

Asi nejznámějším peruánským trekem je Inca Trail – 43 km dlouhá původní incká stezka na Machu Picchu. Obvykle se chodí 4 dny (ale lze najít kratší i delší varianty), ale lze ho absolvovat pouze s průvodcem, za což si agentury nechávají řádně zaplatit.

Horolezectví

Andy nabízí také spoustu vrcholů ke zdolání pro zkušené i méně zkušené (s průvodcem). Výchozím bodem pro tyto aktivity je zejména Huaraz. 

Poblíž Arequipy se nachází také několik 5.000–6.000 m n. m. vysokých sopek, na něž se dá s patřičným vybavením vypravit.

Pozorování zvířat

Příležitost k pozorování zvířat nabízí Amazonie na severu země, ale také NP Manu, Caňón del Colca, kde lze zejména ráno pozorovat kondory andské či Islas Ballestas.

Surfování

Divoké tichomořské pobřeží nabízí ideální podmínky pro surfování např. v Huanchaku, Máncoře nebo také jižně od Limy.

Adrenalinové sporty

Kromě zmíněných aktivit nabízí Peru také množství různých adrenalinových sportů. Najdete zde paragliding, rafting (peřeje III. a IV. stupně), případně sandboarding u oázy Huacachina nebo v okolí města Nazca. 

Další aktivity

Peru dále nabízí i jízdy na koni, jízdy na horských kolech, koupání v horkých pramenech a řadu dalších aktivit.

Chystáš se do Peru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele smittinka
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.