Tour po památkách

Ať už se jedná o ruiny inckých měst, kterých je v oblasti nespočet a také největší koncentrace na světě, nebo koloniální stavby a honosné katedrály, provincie Cuzco je památek plná. Ostatně, to je také jeden z hlavních důvodů, proč sem mnoho cestovatelů váží cestu přes půlku světa. Detailní náhled na nejvýznamnější památky najdete v mapě níže.

Horská turistika

Nemůžeme asi mluvit o klasické horské turistice, protože treků a značených turistických tras tu není zas až tolik, ale rozhodně se u každé z inckých památek slušně projdete obklopeni spektakulární horskou krajinou And. Vydat se můžete po čtyřdenním treku Inca Trail z Ollantaytamba na Machu Picchu, který detailněji popisujeme v sekci „Doprava“.

Cyklistika

V centru Cuzca najdete u mnoha agentur možnost organizovaných cyklistických vyjížděk, ať už jednodenních po městě, vícedenních po Sacred Valley nebo dokonce adrenalinových sjezdů horských silnic. Většinou stačí rezervovat den předem osobně v kanceláři, v centru nebudete mít problém nějakou agenturu najít, jsou na každém rohu.

Ceny jednodenních výletů se pohybují kolem 50 USD, vícedenní pak startují na 125 $, za adrenalinový sjezd můžete zaplatit klidně i více než 300 USD, v ceně je vždy i případná doprava autem na místo.

Rafting

Dravá horská řeka Urubamba, která protíná Provincii Cuzco od východu na západ a klikatí se v hlubokých kaňonech s úchvatnými výhledy na okolní hory, vybízí k raftingu. Ten je možný jen od května do prosince, ve zbytku roku je v řece příliš mnoho vody a je nesjízdná.

V Cuzcu opět narazíte na spoustu agentur pořádající organizované sjíždění řeky, ve většině případů jednodenní. Ceny za jeden den včetně transportu na místo i zpět se většinou pohybují mezi 120 a 140 USD na osobu a nezahrnují případné spropitné průvodci.

Jízdy na koních

Milovníci pohledu na svět z koňského sedla si přijdou v Cuzcu na své. Cestovní agentury po celém městě pořádají většinou půldenní organizované výlety na koních, obvykle v blízkém okolí Cuzca. Obvykle navštívíte incké pevnosti nad městem, užijete si krásné výhledy na všechny strany a připravíte si nevšední zážitek.

Běžná cena za 3–5 hodin jízdy se pohybuje okolo 60 USD.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu