Průvodce regionem
Cuzco a Machu Picchu
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Provincii Cuzco

Tour po památkách

Ať už se jedná o ruiny inckých měst, kterých je v oblasti nespočet a také největší koncentrace na světě, nebo koloniální stavby a honosné katedrály, provincie Cuzco je památek plná. Ostatně, to je také jeden z hlavních důvodů, proč sem mnoho cestovatelů váží cestu přes půlku světa. Detailní náhled na nejvýznamnější památky najdete v mapě níže.

Horská turistika

Nemůžeme asi mluvit o klasické horské turistice, protože treků a značených turistických tras tu není zas až tolik, ale rozhodně se u každé z inckých památek slušně projdete obklopeni spektakulární horskou krajinou And. Vydat se můžete po čtyřdenním treku Inca Trail z Ollantaytamba na Machu Picchu, který detailněji popisujeme v sekci „Doprava“.

Cyklistika

V centru Cuzca najdete u mnoha agentur možnost organizovaných cyklistických vyjížděk, ať už jednodenních po městě, vícedenních po Sacred Valley nebo dokonce adrenalinových sjezdů horských silnic. Většinou stačí rezervovat den předem osobně v kanceláři, v centru nebudete mít problém nějakou agenturu najít, jsou na každém rohu.

Ceny jednodenních výletů se pohybují kolem 50 USD, vícedenní pak startují na 125 $, za adrenalinový sjezd můžete zaplatit klidně i více než 300 USD, v ceně je vždy i případná doprava autem na místo.

Rafting

Dravá horská řeka Urubamba, která protíná Provincii Cuzco od východu na západ a klikatí se v hlubokých kaňonech s úchvatnými výhledy na okolní hory, vybízí k raftingu. Ten je možný jen od května do prosince, ve zbytku roku je v řece příliš mnoho vody a je nesjízdná.

V Cuzcu opět narazíte na spoustu agentur pořádající organizované sjíždění řeky, ve většině případů jednodenní. Ceny za jeden den včetně transportu na místo i zpět se většinou pohybují mezi 120 a 140 USD na osobu a nezahrnují případné spropitné průvodci.

Jízdy na koních

Milovníci pohledu na svět z koňského sedla si přijdou v Cuzcu na své. Cestovní agentury po celém městě pořádají většinou půldenní organizované výlety na koních, obvykle v blízkém okolí Cuzca. Obvykle navštívíte incké pevnosti nad městem, užijete si krásné výhledy na všechny strany a připravíte si nevšední zážitek.

Běžná cena za 3–5 hodin jízdy se pohybuje okolo 60 USD.

Co tady objevíš?

Peru je turisty jednou z nejvyhledávanějších zemí v Jižní Americe, ať už pro četné incké památky, spektakulární štíty And nebo hustě zelené pralesy. A největší koncentrace lákadel se soustřeďuje právě v provincii Cuzco v čele s památkou nejznámější – Machu Picchu.

Region, jehož centrem a výchozím bodem na všechny směry je stejnojmenné město, nadchne návštěvníky horskou krajinou, která je nezvykle zelená, plná políček, lesů, skal a prudkých řek a jako bonus na každých pár kilometrech narazíte na některou z inckých památek.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
5-8 dní
Tolik vám bude stačit na základní průzkum zajímavostí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - listopad
Je hlavní sezona, kdy je hezky. V zimě často prší, teploty jsou ale stejné celý rok.
Více o počasí
Letenky od
20 000 Kč
Je běžná cena letenek z Prahy přes Limu. Akce se objevují jen málo.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu