Machu Picchu
Provincie Cuzco

Počasí v Provincii Cuzco a kdy sem jet

Počasí v Provincii Cuzco

Především mějte na paměti, že v celé provincii neklesnete níž než do 1.500 metrů nad mořem a například samotné Cuzco leží ve 3.500 metrech. Kromě dýchacích obtíží tak musíte vždycky počítat s možnou rychlou změnou počasí a lehká bunda se bude hodit vždy.

Vzhledem k tomu, že leží Peru nedaleko od rovníku, pokud se nevydáte nad 4.000 metrů, na sníh nenarazíte a na mráz jen výjimečně. Teploty v Cuzcu i na Machu Picchu se během roku pohybují konstantně mezi 19 a 20 °C, v údolích bude ještě tepleji.

Zásadnější je však sezona dešťů, která se kryje s naší zimou, trvá zhruba od konce listopadu do března a během ní je zvýšené riziko déle trvajících dešťů a především mlhy, což může být například při návštěvě Machu Picchu dost limitující.

Tabulka teplot během roku

Cuzco - Hezky bude v létě. V zimě trochu loterie

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
18 °C
únor
přeháňky
18 °C
březen
přeháňky
19 °C
duben
polojasno
19 °C
květen
jasno
19 °C
červen
jasno
19 °C
červenec
jasno
19 °C
srpen
jasno
19 °C
září
jasno
20 °C
říjen
polojasno
20 °C
listopad
přeháňky
20 °C
prosinec
přeháňky
20 °C

Kdy jet do Provincie Cuzco

Hlavní sezona probíhá od dubna do začátku listopadu, kdy je období sucha. V polohách nad 3.000 metrů (tedy například v Cuzcu) v létě prakticky neprší, níže v zalesněných oblastech okolo Machu Picchu určitá pravděpodobnost sprchnutí je, ale velmi malá.

Naopak pokud se vydáte do hor v Peru v naší zimě, musíte počítat s tím, že vás může potkat deštivé a chladné počasí se spoustou mlh. Pozitivem je fakt, že málokdy prší opravdu celý den v kuse, většinou se najdou krátká okénka bez deště i bez mlhy a může se klidně stát, že budete mít celý týden hezky.

Chystáš se do Provincie Cuzco?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.