Tato kapitola bude překvapivě jednoduchá. Navzdory tomu, že provincie Cuzco je tou nejturističtější oblastí v Peru, nebudete mít absolutně žádný problém kdekoli, a to dokonce i ve vesničce pod Machu Picchu, najít čistý malý hotel se sprchou a WC za cenu, o které se v Evropě přetahují tak maximálně ubytovny na krajích měst.

Kde se ubytovat v Cuzcu a okolí

Vše závisí na tom, jak si naplánujete svoje putování po provincii. Obvyklý scénář je následující, s tím, že se může libovolně měnit pořadí jednotlivých míst:

  • Po příletu/příjezdu do Cuzca minimálně jedna noc ve městě,
  • Další den cesta na Machu Picchu, kde cestovatelé obvykle tráví 1, maximálně 2 noci,
  • Následuje přesun do Ollantaytamba, kde se opět přespí a pak návrat do Cuzca,
  • Do dalších míst okolo lze pořádat klidně jednodenní výlety z Cuzca na otočku.

Cuzco je středobod a největší město celé provincie, kde minimálně dvě noci, spíš však více, strávíte. Ubytovacích kapacit je přehršel, nebojte se vybírat i levné nabídky. Většinou se jedná o menší penziony s čistým vybavením, mnohdy i snídaní v ceně. Vyberte ubytování v docházkové vzdálenosti od centra (Plaza de Armas), kde se točí všechno turistické dění.

Aguas Calientes je turistická vesnice a jediná možnost ubytování u Machu Picchu. I přesto, že obec žije jen a pouze z turismu, najdete tu bydlení podobně drahé jako v Cuzcu – za pět set korun na noc se kvalitně vyspíte i s toaletou na pokoji. Obec je malá a vše je dostupné jen pěšky. Obvykle zůstanete jednu noc.

Ollantaytambo nebo Urubamba jsou největší obce v Sacred Valley (Posvátné údolí), kde je asi největší koncentrace inckých ruin a památek. Podobně jako jinde i tady platí, že i extra levné nabídky jsou pěkné, čisté a s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Většinou tu zůstanete 1–2 noci.

Ceny

Na rozdíl od jiných velmi turistických lokalit vás celá Provincie Cuzco velice potěší cenami ubytování. V žádném z turistických center nebude sebemenší problém vybrat kvalitní a čistý hotýlek či penzion s vlastní koupelnou do 600 Kč za noc. Jediným problémem bývá často nestabilní wifi, ale to není lepší ani v lepších drahých hotelech.

Vyhledej si svůj hotel v Provincii Cuzco. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu