Zpět na seznam míst co vidět v Provincii Cuzco
Rainbow Mountains

Duhová hora Vinicunca

Duhová hora je jedním z nejúžasnějších úkazů v Peru a možná v celé Jižní Americe. Jste-li aspoň trochu fyzicky zdatní (věřte, budete to potřebovat), stojí za to si pobyt v Peru prodloužit jen kvůli tomuto jednomu výletu.

Připravte se, že pěší výstup začíná zhruba ve 4.000 metrech a končí v 5.030 metrech, ideálně si návštěvu naplánujte na závěr pobytu v Peru, kdy už budete na řídký vzduch navyklí. Pak si teprve náležitě užijete výšlap neporušenou horskou krajinou bez jakýchkoli lidských zásahů okořeněný pohledem na horu hrající sedmi různými barvami.

Jako u všech ostatních atrakcí nebude vůbec žádný problém si organizovaný výlet zajistit. V centru Cuzca se nachází několik agentur, obejděte je všechny a jeďte s tou, která nabídne nejnižší cenu. Ta se většinou pohybuje kolem 100 USD, ale vyhozené peníze to určitě nebudou. Den před tím běžte brzy spát. Odjezd z Cuzca je obvykle ve 3:30 nebo 4:00 ráno, návrat pak pozdě večer. Samotný začátek treku je 100 km od Cuzca, cesta nahoru a dolů zabere celkem 6–9 hodin podle zdatnosti cestovatele.

  • Naviguj: -13.8651, -71.3066

Další místa v Provincii Cuzco

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu