Zavřít boční panel

Aktivity v Limě

Noční život

Lima žije nejen dnem, ale i nocí. Především čtvrť Miraflores je plná restaurací a barů, kde zábava proudí až do pozdních nočních hodin. V této oblasti se nemusíte bát vracet se do hotelu pozdě večer, i za tmy je tu bezpečno.

Nejživější částí se spoustou salsa tanečních barů i restaurací je oblast kolem parku J. F. Kennedyho v centru Miraflores.

Počítejte s tím, že ve všední dny se alkohol nalévá jen do 23:00, v pátek a sobotu pak až do ranních hodin.

Surfování

Otevřené pobřeží Tichého oceánu podél celé délky Limy vybízí k vodním sportům, surfování je přitom na prvním místě. Vlny tu patří k nejlepším v celé Latinské Americe, na své si tak přijdou i pokročilí surfaři.

Největší koncentrace půjčoven a surfařských škol se nachází na Playa Makaha v srdci Miraflores. Mezi ty s nejlepším hodnocením patří Pukana Surf School. Ceny za jednu hodinu školení začínají na 80 soles.

Procházky podél oceánu

Prakticky podél celého dramatického pobřeží Limy se táhne krásná upravená dvojitá promenáda. Jedna přímo u pláží v úrovni oceánu a druhá na vysokém útesu s úžasnými výhledy. Udělejte si pěkné odpočinkové odpoledne a projděte se klidně několik kilometrů podél moře. Nebo v hotelu nazujte běžecké boty a jděte si zaběhat, určitě v tom nebudete sami.

Koloniální minulost

Přeneste se o několik století zpět do časů rozkvětu Španělska a jeho koloniální historie. I v moderní megapoli, jako je dnes Lima ještě najdete spoustu čtvrtí s originálními barevnými domky nebo naopak honosnými koloniálními stavbami. Zajděte si do historického centra a okolí Plaza Mayor nebo naopak do malebné klidné čtvrti Barranco na samém jihu Limy.

Pláže a koupání

Stálé suché počasí a desítky kilometrů pobřeží samozřejmě lákají k nějaké té koupačce v Tichém oceánu. Hezké upravené pláže najdete pod útesy ve čtvrti Miraflores, především pak písečné Playa Waikiki nebo Playa Makaha. Počítejte se však s tím, že příjemnou teplotu kolem 23 °C má Tichý oceán jen v lednu, únoru, březnu a na začátku dubna. Ve zbytku roku je voda studená, během července a srpna je chladnější i teplota vzduchu (často pod 20 °C).

Výlety do okolí

Ačkoli okolí Limy na první pohled vypadá dost nepřátelsky, i tady můžete podniknout jednodenní výlety za hranice města. Mezi nejvýznamnější památky patří obrovské archeologické naleziště Pachacamac ležící 40 km jihovýchodně od města. Nejstarší nálezy pochází z doby 200 let př. n. l.

Z Limy k ruinám Pachacamac jezdí veřejné mikrobusy z Avenidy Grau poblíž historického centra, nicméně žádné označené zastávky tu nenajdete a čekání na autobus bude víceméně na náhodu. Jízdenka stojí 3,50 soles. Výhodněji vyjde dojet metrobusem až na jižní konečnou Matellini, odkud si vezměte taxi za cca 50 soles.

Vstupné do samotného areálu Pachcamac stojí 10 soles.

Co tady objevíš?

Hlavní město Peru možná není vyhledávanou turistickou destinací, ale jako téměř jediný vstupní bod do země poslouží vždy. Protože mezi dlouhým letem z Evropy a další cestou dál do peruánských hor budete pravděpodobně vždy mít celý jeden den, do Limy určitě zavítáte.

První dojem z města bude jasný. Obrovitánská a zmatečná městská džungle táhnoucí se téměř 100 km podél Pacifiku a 40 km do vnitrozemí. Však počet obyvatel Limy převyšuje o milion obyvatelstvo celého Česka. Druhý dojem už může být pozitivní. Zachovalé památky z dob španělského conquistadora Francisca Pizzara, který v 15. století moderní Limu založil, střídají moderní budovy luxusní čtvrti Miraflores a ty zase střídají strmé útesy padající k pacifickým plážím. Jako aklimatizační zastávka mezi příletem z Evropy a cestou dál bude zkrátka Lima ideálním místem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1-2 dny
Zdržovat se déle by bylo spíše zbytečné a unavující.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Přímořské podnebí Peru je stálé a suché po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Letenky z Prahy jsou drahé, mírně levnější budou z Vídně či Mnichova.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu