Lima

Ubytování v Limě

Kde se ubytovat v Limě

Ač je Lima opravdu obrovská, v zásadě máte na výběr jen ze dvou lokalit:

Historické centrum: Oblast mezi náměstím Plaza Mayor a Parque de la Exposición je vhodná pro ty, kteří chtějí mít relativně blízko k letišti (cca 13 km) a přitom být v centru dění. Historické centrum má však poměrně divokou pověst, kapesní krádeže jsou časté a už oblasti pár bloků od Plaza Mayor patří k vyloženě nebezpečným.

Budete-li však bydlet v klasickém hotelu (například relativně levný Continental Lima), jedná se o dobrou variantu, jak zkrátit dojezdový čas na letiště oproti jiným oblastem v Limě.

Miraflores: Největší a nejbohatší čtvrť Limy je zároveň turisticky nejoblíbenější. V Miraflores je bezpečno, najdete tu veškeré zázemí a na rozdíl od centra to tu žije i v noci. Čtvrť navíc leží u oceánu a poblíž krásné pobřežní promenády. V Miraflores najdete zdaleka nejvíce nabídek ubytování od luxusních drahých hotelů až po malé rodinné penzionky za pár stovek korun na noc. Vhodnou čtvrtí k ubytování je také San Isidro přímo sousedící s Miraflores.

Hledáte-li spíše klidnější část Limy, své kroky směřujte do San Miguel. Jedná se o rezidenční čtvrť poblíž Pacifiku se spoustou zeleně a většinou menšími domky. Počítejte však s tím, že většina zajímavostí je ze San Miguel daleko a vždy budete muset využívat taxíky.

Při brzkých ranních odletech z letiště v Limě dobře zvažte lokalitu ubytování. Čtvrť okolo letiště je spíš slumem, zvolte tak zařízení v bezprostřední blízkosti terminálu tak, abyste minimalizovali pěší vzdálenost. Jinak se raději ubytujte v historickém centru, odkud se na letiště v ranních hodinách dostanete taxíkem za 20 minut. V žádném případě se neubytovávejte v městě Callao nebo San Martín de Porres.

Ceny

Lima není drahé město, ani co se ubytování týká. Ano, v rámci Peru patří k dražším, ale i tak tu rozhodně majlant neutratíte.

V nejexponovanějších lokalitách v Miraflores nebo v centru dáte za běžný 3* hotel kolem 1.100 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj. Nebude však problém vyhledat menší penziony, které bývají hezké, čisté a s vlastním sociálním zařízením na pokoji, hluboko pod 800 Kč za noc.

Čtěte recenze a podle toho se rozhodujte. Cena by měla být až druhým měřítkem. Vyhýbejte se extrémně levným a třeba i kvalitním nabídkám kdekoli mimo výše uvedené lokality.

Hlavní město Peru nepatří mezi nejatraktivnější turistické lokality, proto není úplně nutné rezervovat ubytování s velkým předstihem, bude stačit týden či dva před cestou.

Chystáš se do Limy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Limě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.