Zavřít boční panel

Ubytování v Limě

Kde se ubytovat v Limě

Ač je Lima opravdu obrovská, v zásadě máte na výběr jen ze dvou lokalit:

Historické centrum: Oblast mezi náměstím Plaza Mayor a Parque de la Exposición je vhodná pro ty, kteří chtějí mít relativně blízko k letišti (cca 13 km) a přitom být v centru dění. Historické centrum má však poměrně divokou pověst, kapesní krádeže jsou časté a už oblasti pár bloků od Plaza Mayor patří k vyloženě nebezpečným.

Budete-li však bydlet v klasickém hotelu (například relativně levný Continental Lima), jedná se o dobrou variantu, jak zkrátit dojezdový čas na letiště oproti jiným oblastem v Limě.

Miraflores: Největší a nejbohatší čtvrť Limy je zároveň turisticky nejoblíbenější. V Miraflores je bezpečno, najdete tu veškeré zázemí a na rozdíl od centra to tu žije i v noci. Čtvrť navíc leží u oceánu a poblíž krásné pobřežní promenády. V Miraflores najdete zdaleka nejvíce nabídek ubytování od luxusních drahých hotelů až po malé rodinné penzionky za pár stovek korun na noc. Vhodnou čtvrtí k ubytování je také San Isidro přímo sousedící s Miraflores.

Hledáte-li spíše klidnější část Limy, své kroky směřujte do San Miguel. Jedná se o rezidenční čtvrť poblíž Pacifiku se spoustou zeleně a většinou menšími domky. Počítejte však s tím, že většina zajímavostí je ze San Miguel daleko a vždy budete muset využívat taxíky.

Při brzkých ranních odletech z letiště v Limě dobře zvažte lokalitu ubytování. Čtvrť okolo letiště je spíš slumem, zvolte tak zařízení v bezprostřední blízkosti terminálu tak, abyste minimalizovali pěší vzdálenost. Jinak se raději ubytujte v historickém centru, odkud se na letiště v ranních hodinách dostanete taxíkem za 20 minut. V žádném případě se neubytovávejte v městě Callao nebo San Martín de Porres.

Ceny

Lima není drahé město, ani co se ubytování týká. Ano, v rámci Peru patří k dražším, ale i tak tu rozhodně majlant neutratíte.

V nejexponovanějších lokalitách v Miraflores nebo v centru dáte za běžný 3* hotel kolem 1.100 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj. Nebude však problém vyhledat menší penziony, které bývají hezké, čisté a s vlastním sociálním zařízením na pokoji, hluboko pod 800 Kč za noc.

Čtěte recenze a podle toho se rozhodujte. Cena by měla být až druhým měřítkem. Vyhýbejte se extrémně levným a třeba i kvalitním nabídkám kdekoli mimo výše uvedené lokality.

Hlavní město Peru nepatří mezi nejatraktivnější turistické lokality, proto není úplně nutné rezervovat ubytování s velkým předstihem, bude stačit týden či dva před cestou.

Vyhledej si svůj hotel v Limě. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Peru možná není vyhledávanou turistickou destinací, ale jako téměř jediný vstupní bod do země poslouží vždy. Protože mezi dlouhým letem z Evropy a další cestou dál do peruánských hor budete pravděpodobně vždy mít celý jeden den, do Limy určitě zavítáte.

První dojem z města bude jasný. Obrovitánská a zmatečná městská džungle táhnoucí se téměř 100 km podél Pacifiku a 40 km do vnitrozemí. Však počet obyvatel Limy převyšuje o milion obyvatelstvo celého Česka. Druhý dojem už může být pozitivní. Zachovalé památky z dob španělského conquistadora Francisca Pizzara, který v 15. století moderní Limu založil, střídají moderní budovy luxusní čtvrti Miraflores a ty zase střídají strmé útesy padající k pacifickým plážím. Jako aklimatizační zastávka mezi příletem z Evropy a cestou dál bude zkrátka Lima ideálním místem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
1-2 dny
Zdržovat se déle by bylo spíše zbytečné a unavující.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Přímořské podnebí Peru je stálé a suché po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Letenky z Prahy jsou drahé, mírně levnější budou z Vídně či Mnichova.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu