Lima

Co vidět a navštívit v Limě

10 míst co vidět v Limě

Plaza Mayor
Plaza Mayor

Nejstarší náměstí Limy Plaza Mayor známá též jako Plaza de Armas je přirozeným centrem historické části města. Náměstí vzniklo v roce 1535 spolu s vystavěním města Limy a dodnes se tu odehrávají nejvýznamnější akce. Okolo krásně upraveného centrálního prostoru s mnoha lavičkami a fontánou najdete významné budovy státní správy postavené v klasickém malebném koloniálním stylu, dominantou náměstí je pak limská katedrála nebo vládní palác.

Zobrazit místo
Convento San Fancisco
Convento San Francisco

Monumentální klášter sv. Františka v koloniálním stylu najdete jen pár desítek metrů od Plaza Mayor. Součástí rozlehlého barokního areálu jsou i katakomby obsahující ostatky více než 25.000 lidí – až do roku 1808 místo totiž sloužilo jako pohřebiště. Vstup pro veřejnost je povolen denně od 9:30 do 17:30 a je zpoplatněn částkou 15 soles.

Zobrazit místo
Huaca Pucllana

Přímo v srdci moderního distriktu Miraflores vás přepraví jediná opravdu zachovalá památka ještě z předkolonizačních dob. Huaca Pucllana jsou ruiny pyramidy a obětního oltáře kultury Warri, odhaduje se, že pocházejí zhruba z roku 500 př. n. l. Otevřeno je denně kromě úterý od 9:00 do 17:00, za vstup zaplatíte 12 soles. Oficiální web

Zobrazit místo
Muzeum archeologie Lima
Muzeum archeologie a antropologie

Historie Peru sahá hluboko do let před naším letopočtem, na území se nachází stovky archeologických nalezišť a památek a všechno pod jednou střechou shrnuje nejstarší peruánské muzeum archeologie, antropologie a historie v Limě. Věnuje se především předkolumbovskému období, době Inků a Warriů i starším historickým obdobím. Otevřeno je denně od 8:45 do 17:00, vstup činí 10 soles, s průvodcem 20 soles, viz oficiální web muzea.

Zobrazit místo
Parque de la Reserva
Parque de la Reserva

Krásně upravený park asi 2 km jižně od historického centra je nejen oázou klidu v městské džungli, ale především oblíbenou večerní atrakcí. V centrální části parku je zajímavá fontána, z níž je vytvořen tunýlek pro pěší a která během noci září všemi barvami.

Zobrazit místo
Palacio Torre Tagle
Palacio Torre Tagle

Krásný barokní dům pár bloků východně od Plaza Mayor je jednou z nejvýznamnějších barokních památek v Jižní Americe. Bohatě zdobená fasáda s dřevěnými balkony a velkým erbem markýze José Tagle láká milovníky architektury z celého světa. Interiér je bohužel nepřístupný, neboť v paláci sídlí peruánské ministerstvo zahraničí.

Zobrazit místo
Barranco
Barranco

Romantická bohémská čtvrť postavená jako luxusní místo k bydlení pro kolonizátory na konci 16. století je v současnosti oblíbeným místem pro všechny turisty i místní. Uvolněná atmosféra se spoustou kavárniček, uměleckých barů a různých alternativních podniků je vítanou změnou oproti hektickému životu v centrální Limě. Čtvrť Barranco najdete na samém jižním okraji Limy, dojet sem můžete i metrobusem do stanice Plaza de Flores.

Zobrazit místo
Kennedy park
Parque J. F. Kennedy

Srdcem oblíbené čtvrti Miraflores a tím pádem i celé moderní Limy je menší parčík pojmenovaný po Johnu F. Kennedym. Přes den si tu odpočinete na lavičkách, vyřídíte korespondenci, protože tu chytnete městskou wifi zdarma a v noci blízké okolí ožívá desítkami barů a restaurací.

Zobrazit místo
Miraflores
Faro La Marina

Podél celého pobřeží čtvrti Miraflores na vrcholku útesu se táhne dlouhý zelený pás, pěší zóna a parky. Ideální místo pro odpočinek za šumění Tichého oceánu hluboko pod vámi, případně ke sportovním aktivitám. Centrem promenády je starý maják Faro La Marina, na jižním konci pak navštívíte Park lásky (Parque del Amor) s velkou skulpturou dvou milenců. Mirafloreská promenáda nad oceánem je jedním ze symbolů Limy a nejoblíbenějším místem k…

Zobrazit místo
Parque Exposicion
Parque de la Exposición

Jeden z největších parků v Limě leží mezi historickým centrem a národním fotbalovým stadionem. Jeho součástí je několik neorenesančních pavilonů postavených v roce 1870 k příležitosti Mezinárodní výstavy v Limě, která se konala roku 1872. V současnosti jsou pavilony i celý park nově zrekonstruovány a slouží k odpočinku pro veřejnost. Ve dvou pavilonech najdete Muzeum moderního umění a Muzeum italského umění.

Zobrazit místo

Chystáš se do Limy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020