Gdaňsk

Ubytování v Gdaňsku

Gdaňsk je turistické i významné obchodní město, a tak o nabídky ubytování rozhodně není nouze. Hotely, hostely nebo soukromé apartmány vybírejte na klasických portálech jako je booking.com nebo agoda.com, přičemž k dispozici jsou jak lokální apartmány, tak kvalitní 4* nebo 5* nadnárodních řetězců.

Kde se ubytovat v Gdaňsku

Turistické zajímavostí se soustředí na malou plochu Gdaňsku, i tak si ale město a nejbližší okolí můžeme rozdělit do 4 hlavních lokalit, kde se lze ubytovat.

Staré město – nejvíce hotelů, penzionů a apartmánů a středobod všeho dění. Chcete-li mít všechno po ruce, hledejte ubytování právě v samotném centru Gdaňsku.

Sopoty – sousední lázeňské město a jedno z nejznámějších polských přímořských letovisek. Chcete-li se ubytovat v lepších hotelech nebo vyhledáváte-li letní přímořskou pohodou, vyberte právě tuto lokalitu.

Brzeźno – gdaňská přímořská čtvrť a výrazně klidnější varianta oproti Sopotům. Pokud chcete bydlet blízko moře a zároveň v pohodové vilové čtvrti s dobrou dostupností do gdaňského centra tramvají, zamiřte do Brzeźna.

Wrzeszcz – moderní centrum Gdaňsku s největší koncentrací obchodních středisek a také největší hustotou MHD. Dostanete se odsud rychle do historického centra, na letiště i do Sopot či Gdyně.

Tipy na nejlepší hotely v Gdaňsku

Pro usnadnění orientace pro vás vybíráme nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější ubytování

Ty nejlevnější hotely s vlastní koupelnou na pokoji v Gdaňsku pořídíte za ceny mezi 750 a 950 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

  • Lofty Kampus Garnizon – jednoduše a velmi moderně zařízený aparthotel v dobře dostupné čtvrti Wrzeszcz nabízí asi nejlepší poměr ceny a kvality ze všech klasických hotelů v Gdaňsku
  • Hotel Wolne Miasto Old Town Gdańsk *** – starší, ale velmi dobře udržovaný hotel a naprosto luxusní polohou mezi hlavním nádražím a nábřežím Motlawy

Zlatá střední cesta

V Gdaňsku narazíte na opravdu velké množství klasických 3* hotelů v rámci centra s cenami mezi 1 100 a 1 500 Kč za noc v pokoji pro 2. Vybíráme ty nejlepší z nich.

  • IBB Hotel Gdańsk **** – menší moderní hotýlek s nejlepší polohou přímo na centrálním náměstí Dlugi Targ
  • Scandic Gdańsk **** – levný hotel skadninávského řetězce najdete jen pár kroků od hlavního nádraží ve směru do historického centra
  • Hotel Eureka *** – jeden z nejlevnějších hotelů přímo na pláži najdete pár set metrů jižně od centra města Sopoty

Mezinárodní řetězce

Patříte k cestovatelům, kteří preferují kvalitu, od které všude na světě víte, co očekávat? V Gdaňsku působí velké množství hotelů nadnárodních řetězců s průměrnými cenami mezi 1 300 a 1 700 Kč za noc pro 2. Vybíráme ty nejlépe umístěné a hodnocené:

Luxusní hotely

Chcete-li si dopřát maximálního luxusu v těch nejlepších hotelech, Gdaňsk je k tomuto účelu ideálním městem. Oproti ostatním městům jsou zde totiž ceny luxusních hotelů nižší a 5* hotely zde startují již na 1 900 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji:

  • Radisson Blu Hotel ***** – stojí poblíž hlavního náměstí Dlugi Targ a nabídne ceny pod 2 000 Kč za noc
  • Hilton Gdansk ***** – skvělý hotel přímo na nábřeží Motlway, nejkrásnějším místě v Gdaňsku

Ceny hotelů v Gdaňsku

Gdaňsk patří k levnějším evropským městům a i 4* nebo 5* hotely zde pořídíte i násobně levněji než v západoevropských metropolích.

Za jednu noc ve 2lůžkovém pokoji zaplatíte v průměru mezi 900 a 1 300 Kč v běžných 3* hotelech a mezi 1 400 a 2 000 Kč v luxusnějších zařízeních.

Nejvyšší ceny očekávejte v období Velikonoc a letních prázdnin, naopak nejlevnější ubytování v Gdaňsku je v listopadu, lednu a únoru.

Chystáš se do Gdaňsku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 21. 11. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Gdaňsku. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.