Průvodce státem
Portoriko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Portoriku

Parky a rezervace 

Největší a nejznámější je národní park El Yunque, jedná se o deštný les, v němž najdete množství rostlinstva, a když budete mít štěstí, uvidíte i endemický druh papouška žijícího pouze na Portoriku. Podniknete výlety džunglí k vodopádům, kde se můžete osvěžit a vykoupat v chladné vodě nebo vylezete na nejvyšší vrcholky ostrova s krásným výhledem z rozhleden (například Mt. Britton) nad korunami stromů.

Trasy jsou různě dlouhé a je možné bez problémů jít pralesem bez průvodce. Některé výstupy mohou být náročnější i vzhledem ke klimatickým podmínkám (vlhko a teplo).

Surfování

Surfing je možné provozovat na západní straně ostrova, kde jsou ideální podmínky pro tento sport. Samozřejmostí jsou i kurzy surfování pro začínající.

Šnorchlování

Podmořský život můžete jednoduše pozorovat v azurově modré vodě na většině pláží. Doporučit můžeme pláže na ostrově Vieques. Podmořský život se odehrává na korálových útesech, kde uvidíte i množství různě velkých a barevných tropických ryb.

Pláže 

Nejkrásnější pláž – Flamenco beach, se nachází na ostrově Culebra, který je neobydlený. Kokosové palmy sklánějící se nad azurové moře, pláž s bílým pískem a minimem lidí je ideální obrázek Karibiku.

Další krásné pláže najdete i na ostrově Vieques. Na oba ostrovy se dostanete lodí nebo trajektem. I na hlavním ostrově, Portoriku, jsou zajímavé pláže ke koupání a odpočinku např. Luquillo.

Pláže Portoriko

Noční život 

Místní v menších městech tráví noční život především venku ve městě, v barech otevřených do ulice. V hlavním městě se po setmění otvírají luxusní kluby, před nimiž čeká frontu místní mládež dychtící se bavit. V klubech se téměř nekouří a alkohol se konzumuje sporadicky i vzhledem k vyšší ceně. I přesto se všichni vlní v rytmu španělských songů. Do klubů chodí místní velice dobře a elegantně oblečení.  Tudíž v šortkách a žabkách budete působit jako exot. V klubech je vysoká koncentrace hezkých dívek, což se o Portoriku jako takovém říct nedá.

Nakupování

Pokud zatoužíte nakupovat levné značkové oblečení, můžete zavítat do některého z obchodních center v San Juanu nebo do outletu za městem, jistě budete spokojeni. Bonusem je milý, ochotný a úslužný personál ve většině obchodů.

Karibská atmosféra s příchutí rumu

Tropický ostrov s nádhernými bílými písčitými plážemi a azurovou vodou, středoamerickými deštnými pralesy a historickými památkami je ovlivněn americkým způsobem života. Ideální pro kombinaci odpočinkové a poznávací dovolené. Jeho rozloha čítá 9 104 km2 a nachází se v Karibském moři hned vedle turisticky známější Dominikánské republiky.

Ačkoliv je Portoriko přidruženým státem USA, oficiálně není jejich součástí.

Průvodce pro tebe napsal Miloslav Mikulka
Víza
ESTA za 14 $
Turistická víza získáš on–line na esta.cbp.dhs.gov/esta.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Nebezpečí hurikánů od srpna do října, lze však jet celoročně.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Miloslav Mikulka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu