Průvodce státem
Portoriko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Portoriku

Jak do Portorika

Na mezinárodní letiště v San Juanu se přímo z Prahy nedostanete. Zpravidla se létá z USA nejlépe přes NY nebo Miami, ale i s přestupem v Madridu. Kombinované letenky z Prahy se dají pořídit kolem 20.000 Kč.

Samotné letenky z USA nepatří k nejlevnějším a většinou se tak nevyplatí koupě separátní letenky do USA a dále do Portorika.

Jak se nejlépe dopravovat 

Nejlepší je vypůjčit si auto na cestování po ostrově. V hlavním městě se dá kombinovat pěší chůze s veřejnou dopravou, která jezdí sporadicky.

Půjčení auta 

Pokud chcete procestovat ostrov, je půjčení auta nutností. Nejlépe je půjčit si auto ihned po příletu do hlavního města San Juan a poté se dopravit do vlastní destinace. Půjčovny se nachází nedaleko letiště, jen je potřeba si ověřit, zda přijímají u nás běžné debetní karty, většinou preferují kreditky.

Portorikánští řidiči jsou disciplinovaní a dopravy se není třeba obávat, na silnicích potkáváte hlavně nová a velice dobře opečovávaná auta, na druhou stranu se občas setkáte s totálním vrakem.

Na Portoriku se jezdí vpravo, silnice jsou kvalitní a dobře značené i do malých obcí ve středu ostrova.

Autobusy

Ve velkých městech lze využit autobusy, jezdí sporadicky, jsou levné a bezpečné. Lístky se prodávají u řidiče. Z jízdního řádu nepoznáte přesný čas odjezdu, bývají uvedeny intervaly mezi spoji. 

Meziměstská doprava funguje pomocí tzv. Públicos, což jsou vlastně dodávky či mikorbusy s pevně danou trasou, ale vstoupit/nastoupit lze víceméně kdekoliv. Obvykle vyjíždějí z centrálních autobusových nádraží ve větších městech, jízdenky se kupují vždy na místě.

Autobus Portoriko

Trajekty a vnitrostátní letadla

Pro cestu na ostrovy (Culebra, Vieques) využijete trajekt nebo rychlejší loď z přístavu ve Fajardu, lístky je lepší koupit s předstihem, před odplutím lodi se stává, že jsou vyprodány i na několik dalších spojů. Po ostrovech se přepravíte taxíky nebo levnějšími minibusy přímo z přístavu na pláž.

Alternativní a mnohem pohodlnější možností je letecká doprava ze San Juan na letiště Vieques. Nejčastější spojení nabídne letecká společnost Air Sunshine, přičemž jednosměrná letenka vyjde asi na 90 $.

Karibská atmosféra s příchutí rumu

Tropický ostrov s nádhernými bílými písčitými plážemi a azurovou vodou, středoamerickými deštnými pralesy a historickými památkami je ovlivněn americkým způsobem života. Ideální pro kombinaci odpočinkové a poznávací dovolené. Jeho rozloha čítá 9 104 km2 a nachází se v Karibském moři hned vedle turisticky známější Dominikánské republiky.

Ačkoliv je Portoriko přidruženým státem USA, oficiálně není jejich součástí.

Průvodce pro tebe napsal Miloslav Mikulka
Víza
ESTA za 14 $
Turistická víza získáš on–line na esta.cbp.dhs.gov/esta.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Nebezpečí hurikánů od srpna do října, lze však jet celoročně.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 11x do roka a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Miloslav Mikulka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu