Faro

Jak se dostat do Fara

Nejrychleji se do Faro, vzhledem k jeho poloze na nejvíce jihozápadním bodu kontinentální Evropy, dostanete letadlem. Poblíž města najdete největší letiště jižního Portugalska: Aeroporto de Faro.

Letecky do Fara bez cestovky

Z Prahy využijte letenky od společnosti Eurowings, která od roku 2022 provozuje přímé lety Praha – Faro. Ceny letenek se pohybují v intencích mezi 4 500 a 6 000 Kč za zpáteční cestu, v akcích lze pořídit i pod 4 000 Kč. Letenky na přímý let z Prahy do Fara rezervujte na webu eurowings.com.

Alternativním způsobem s více možnostmi termínů jsou lety s přestupem, nejčastěji s aerolinkami TAP Portugal či Brussels Airlines s přestupem v Lisabonu, resp. Bruselu či s Lufthansou s přestupem ve Frankfurtu. Ceny letenek jsou na velmi podobné úrovni jako u přímých letů s Eurowings.

Z Vídně a Berlína létají přímo do Fara aerolinky Ryanair a easyJet (ten pouze z Berlína), a to celoročně. Zatímco v letní sezoně průměrně za zpáteční letenku zaplatíte mezi 4 000 a 5 000 Kč, mimo sezonu se ceny letenek dostávají i pod hranici 1 500 Kč.

Letecky do Fara s cestovkou

I když Portugalsko nepatří mezi destinace s nejširší nabídkou zájezdů, přeci jen do oblasti okolo Fara nabízí i české cestovky každé léto několik organizovaných cest.

Ceny jsou v porovnání s ostatními destinacemi v Evropě vyšší. Za týdenní zájezd s polopenzí do 4* hotelu v létě zaplatíte okolo 24 000 Kč.

Chystáš se do Fara?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 30. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.