Počasí ve Faru

Výlet do Faro si během hlavní turistické sezony (červen–srpen / září) užijí zejména milovníci horkého až velmi horkého počasí. Maximální denní teploty se v letních měsících pohybují v rozmezí 27–35 °C a téměř vůbec neprší. Přestože pohodlnější teplotní podmínky pro trekování budete mít v zimě, kdy je přes den v průměru příjemných 10–15 °C, právě od října / listopadu do února/března spadne v Algarve (a obecně po celém portugalském pobřeží) nejvíce srážek – když prší, tak většinou celý den a jako z konve. Pokud chcete vyrazit do přírody a nechcete se ani péct ani moknout, vyrazte do Faro v květnu/červnu nebo v září.

Jak už bylo uvedeno u trekování v sekci Aktivity, kvůli zeměpisné poloze (37° s. š.) jsou letní dny zhruba o hodinu a půl kratší než v Česku, ale o srovnatelnou dobu jsou zase delší v zimě. V létě se stmívá poměrně rychle.

Teplota vody v oceánu se v létě pohybuje okolo 20–24 °C, v zimních měsících klesá na 15–18 °C.

Kdy jet do Fara

Některé provozy, jako jsou plavby lodí, přes zimu nefungují, proto je nejlepší jet do Faro během hlavní turistické sezony. Nelákají-li vás davy turistů či velmi horké letní počasí, vyrazte v dubnu/květnu či během září/října.

Neplánujte si hlavní program na pondělí, některá místa mají v tento den zavřeno.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu