Faro

Ubytování ve Faru

Portugalsko je poměrně levná země (ceny za jídlo a služby jsou mírně vyšší než v ČR), proto cenově dostupné ubytování seženete snadno. Jelikož je ale Algarve také vyhlášenou golfovou oblastí, o luxusní hotely taktéž nouze není.

Kde se ubytovat ve Faru

Faro je malé město a dá se tak říct, že na lokalitě ubytování zase tak nesejde. Většina ubytovacích kapacit se beztak nachází v rámci širšího centra, po kterém se nejlépe a nejrychleji budete pohybovat pěšky.

Turisté se přímo ve Faru obvykle ubytovávají na 1-2 noci po příletu nebo před odletem z místního letiště, které je hlavní vstupní branou do celého regionu. Tipy na ubytování dál po pobřeží přinášíme v průvodci Ubytování na Algarve.

Jako všude jinde všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Tipy na nejlepší hotely ve Faru

Nízkonákladové ubytování

Faro nepatří mezi nejdražší místa na Algarve a je tak vhodným místem pro ty, kteří chtějí něco ušetřit. I přesto v rámci Portugalska, stejně jako celý region jihu, má spíš nadprůměrné ceny, a tak i ty nejlevnější ubytování se samostatným pokojem pořídíte v létě kolem 2 000 Kč, mimo sezonu od 800 Kč.

Náš výběr levných ubytování ve Faru:

  • Baixa Terrace Hostel – jednoduše zařízené pokoje se společnou koupelnou a skvělá poloha poblíž centra
  • Hotel Afonso III ** – stabilně nejlevnější klasický hotel ve Faru se základním vybavením a polohou u vlakového nádraží
  • Faroway Hostel – krásný stylový hostel i se samostatnými pokoji se nachází přímo v srdci historického centra

Pokud vám nevadí sdílené pokoje s ostatními cestovateli, nejnižší ceny nabízí známý hostel HI Faro - Pousada de Juventude v centru nebo Wax Hostel na pláži Praia de Faro.

Střední třída

Běžné 3* a 4* hotely ve Faru vyjdou zhruba na 2 300 Kč na noc pro 2 osoby během léta, mimo sezonu pak ceny klesají i pod hranici 1 500 Kč. Vzhledem k velikosti města zde tolik klasických hotelů nenajdete, mezi nejlepší patří tyto:

Kvalitní hotely

Pokud cena není tím hlavním kritériem při výběru ubytování, ale důležitější je kvalita nebo skvělá poloha, doporučujeme ve Faru rezervovat tyto hotely:

  • AP Eva Senses **** – patří k nejlepším hotelům ve městě a stojí přímo na přístavní promenádě pár metrů od autobusového i vlakového nádraží i od centra. Ceny se pohybují kolem 4 000 Kč na noc
  • Vilar do Golf by Diamond Resorts **** – jeden z největších a zároveň cenově dostupných hotelů v oblíbeném golfovém resortu Quinta de Lago 8 km od Fara

Ceny hotelů ve Faru

Ubytování ve Faru a jeho okolí se velmi řídí sezónností. Pro nižší cenu je také důležité hotel či penzion rezervovat s větším předstihem. Pokud cestujete v létě, bookujte ubytování klidně 4-5 měsíců před cestou, levnějších nabídek totiž rychle ubývá.

Během července a srpna je ubytování nejdražší s průměrnými cenami okolo 2 300 Kč za 2lůžkový pokoj v klasickém hotelu.

V květnu, červnu a září ceny klesají cca na 1 800 až 2 000 Kč a ve zbytku roku pořídíte klasický hotel klidně kolem 1 200 Kč, penziony i od 800 Kč za noc.

Chystáš se do Fara?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 30. 06. 2022

Vyhledej si svůj hotel ve Faru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.