Kde se ubytovat na Algarve

Region jižního Portugalska je rozlehlý, na délku měří přes 160 km na šířku kolem 40-50 km. Není tak úplně vhodné vybírat ta nejlevnější ubytování ve městech na východě, pokud cestujete třeba za slavnými pískovcovými útesy, které leží na západě. Co ušetříte na bydlení, to utratíte na dopravě a hlavně času.

Jako všude jinde na světě světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Booking.com    Hotels.com

Útesy a skalnaté pobřeží

Nejvíce turistů míří na Algarve za úchvatnými okrově zbarvenými pískovcovými útesy a skalisky vyrůstajícími z moře, mezi kterými se rozkládají menší obtížně přístupné i dlouhé a široké pláže. Na pobřeží jsou tři hlavní velká letoviska – Lagos, Albufeira a Portimão, poblíž kterých se tyto útesy nacházejí.

Ceny běžných hotelů o prázdninách zde očekávejte mezi 2 800 a 4 500 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji. Ve všech třech městech najdete i velké množství soukromých apartmánů, penzionů, ale také větších resortů. Mimo sezonu ceny výrazně klesají i pod 1 800 Kč a v zimě seženete ubytování klidně od 800 Kč za noc.

Vždy platí, že cestujete-li do těchto míst mezi červnem a zářím, ubytování rezervujte ideální 3-5 měsíců dopředu.

Trojici velkých letovisek pak doplňuje množství menších komornějších městeček s volnějšími, ale neméně krásnými plážemi a méně navštěvovanými, ale stejně dramaticky působícími útesy.

Jejich nevýhoda spočívá v menším počtu nabídek, ceny jsou přitom podobné jako u výše zmíněných tří hlavních měst. Naopak výhodou je větší pohoda a méně lidí na plážích.

Doporučili bychom zejména letoviska Armação de Pêra a Carvoeiro.

Samostatnou kapitolou je pak městečko Sagres "na konci světa", tedy na samém jihozápadním cípu evropského kontinentu, okolo kterého sice nenajdete tak rozeklané pískovcové pobřeží jako třeba v okolí Lagosu, ale útesy tu jsou vysoké, rovné a monumentální. Ceny ubytování v Sagres navíc můžou i v hlavní sezoně klesat pod 2 500 Kč za noc.

Rovinaté pláže s dunami

Pobřeží od letoviska Quarteira dál na východ se narovnává, útesy mizí a užít si tu můžete mnohakilometrových poloprázdných plážích obklopených dunami, travinatými porosty i mokřady.

Centrem východního Algarve je bezpochyby město Faro, kde se nachází jediné mezinárodní letiště na jihu Portugalska. Většinou se zde ubytujete alespoň na 1 noc i pokud cestujete na západ Algarve. Detailní informace jsme zpracovali v samostatném průvodci Ubytování ve Faru.

I přesto, že východní pobřeží je méně navštěvované než západní, ceny v letoviscích u moře se o prázdninách příliš neliší, výrazně nižší jsou však mimo sezonu.

Vnitrozemí

Není-li vaším hlavním cílem na Algarve moře, ale spíš komplexní poznávání celého regionu, doporučujeme se ubytovat ve vnitrozemských městečkách, kde ceny ubytování výrazně klesají až na hodnoty mezi 1 200–2 000 Kč za noc pro 2 v letní sezoně.

K nejlevnějším destinacím patří horské městečko Monchique vzdálené asi 30 km od moře v odlehlejší oblasti Algarve. Levnější ubytování seženete také ve městech Loulé nebo Lagoa, které leží nedaleko moře i hlavní dálnice A22.

Ceny hotelů na Algarve

Tento region patří mezi nejdražší v Portugalsku a zejména v letní sezoně od druhé půlky června do konce srpna příliš levných nabídek neseženete. V tomto období se ceny za noc ve 2lůžkovém pokoji pohybují mezi 2 500 a 4 000 Kč v běžných 3* a 4* hotelech, soukromé apartmány a penziony nejsou o moc levnější a jen zřídkakdy klesají pod 2 000 Kč za noc.

Naopak mimo sezonu, zejména v zimě, bývají ceny ubytování velmi levné, a to i navzdory faktu, že spousta hotelů koncem října zavírá a své brány otevírá zase až v dubnu či květnu. Během zimy nebude problém se v malém hotýlku či penzionu ubytovat okolo 1 000 Kč, ve větším hotelu od 1 300 Kč na noc.

Vyhledej si svůj hotel na Algarve. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu