Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tyrolsko
Počasí platné pro nadmořskou výšku 1 300 metrů

-7 °C

-4 °C

0 °C

3 °C

8 °C

14 °C

20 °C

20 °C

15 °C

11 °C

3 °C

-4 °C

Počasí v Tyrolsku

Tyrolsko leží ve střední Evropě, počasí by proto mělo být velmi podobné jako u nás, nebýt však Alp. Je jasné, že zde panuje mírné klima s vysokohorskými rysy, které obecně teploty sráží o pár stupňů pod náš průměr a samozřejmě ještě více klesají s rostoucí nadmořskou výškou. Střídání ročních období je podobné jako u nás, jen zimy jsou výrazně delší s daleko větší sněhovou nadílkou. Jaro se táhne až do června, ale naopak léto pomalu končí už v září, kdy se ve vyšších polohách začínají ozývat první náznaky zimy.

Letní teploty v údolích jsou podobné těm našim (kolem 20–25 °C), na horách pak mezi 10 a 18 °C. Zimní mrazy nebývají nijak extrémní a většinou neklesnou pod -10 °C, ve vyšších partiích může být pocitově chladněji kvůli silnému větru.

Tyrolsko leží celé ve vysokých horách, základní charakteristikou počasí jsou rychlé a překvapivé změny. Zatímco v 9 ráno bude vymydlená obloha, v 9:10 už může být vánice, aby v 9:30 bylo zase krásně. Při oblékání se na lyže nebo před letní túrou vždy počítejte s nejhorším scénářem a přibalte si oblečení navíc!

Kdy jet do Tyrolska

Tyrolské sezony jsou jasně rozdělené. Lyžaři vyrazí za nejlepšími podmínkami mezi počátkem prosince a začátkem dubna, ve výše položených střediscích se lyžuje klidně až do května a na ledovcích dokonce celý rok. Letní lyžování je ale třeba brát jen jako chvilkové povyražení, sjezdovek je málo a jsou krátké.

Horská turistika nebo cyklistika se těší nejlepším podmínkám od června do září.

Nejhorší měsíce k návštěvě jsou jednoznačně říjen a listopad, kdy je chladno, občas sněží, občas padá sníh s deštěm a není moc co dělat.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu