Serfaus
Tyrolsko

Tyrolsko v kostce

Tyrolsko je tou nejalpštější spolkovou zemí Rakouska, o tom zkrátka není sporu. Snad kromě údolí řeky Inn tu nenajdete rovný kus země. Tisíce majestátních vrcholků Alp, stovky hlubokých údolí, klidných alpských luk a malebných vesniček lákají ke sportovní dovolené i k aktivnímu odpočinku od hektického každodenního života.

Pobyt v Tyrolsku vyčistí hlavu, uklidní duši a… samozřejmě posílí fyzičku. Kopce tu jsou opravdu pořádné a najdete jich při svých cestách hodně. Na území velkém zhruba jako Středočeský kraj se tyčí více než 500 třítisícovek a stovky lyžařských středisek absolutní světové špičky. Ostatně, především lyžování udělalo z Tyrolska jednu z nejoblíbenějších horských destinací vůbec, carvingové oblouky tu můžete vykrajovat, jak je rok dlouhý, 365 dní v roce. V létě můžete vyměnit lyže za pohorky, kolo nebo dokonce plavky a užít si panoramata i z trochu jiné perspektivy.

Celé Tyrolsko čítá zhruba 750.000 obyvatel a jeho hlavním městem je známý Innsbruck. Území se dělí na hlavní část a menší Východní Tyrolsko oddělené pruhem Salcburska a Itálie. Až do roku 1919 mělo Tyrolsko takřka dvojnásobnou velikost, po válce však byla oblast „Südtirol“ připojena natrvalo k Itálii.

IATA Kód
INN
Aktuální počasí
20.9 °C
Místní čas
08:37
Vzdálenost z ČR
381 km

Jedinečné cestopisy z Rakouska

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

❤️ Oblíbené

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Tyrolsku, která stojí za to vidět a navštívit