Zpět na seznam míst co vidět v Athénách
Akropole v Athénách

Akropolis

Athénská akropole byla postupně budována mezi 13. a 5. století př. n. l. a na dlouhou dobu se stala centrem tehdejší světové civilizace. Opevněné město vyrostlo kolem pahorku, na jehož vrcholu stojí monumentální chrám Parthenon zasvěcený bohyni Athéně Panenské (Parthenos), který je dodnes z dálky viditelnou dominantou města.  

Celá akropolis čítá ale mnohem více budov, respektive jejich zbytků. K nejviditelnějším patří Dionýsovo divadlo, chrám Erechteion, zbytky Starého chrámu, Propyleje (vstupní brány) nebo chrám bohyně Athény Niké. Areál má zhruba 500 x 500 metrů a i běžným turistům, kteří se o historii nijak detailně nezajímají, zabere prohlídka minimálně hodinu a půl.  

Otevřeno je denně od 8:00 do 16:30 (poslední vstup) s výjimkou 1. 1., 25. 3., Velikonoční neděle, 25. a 26. 12., kdy je zavřeno. O víkendech a prázdninách se připravte na ohromné davy lidí, které se koncentrují především okolo Parthenonu. 

Vstupné čistě jen do areálu Akropole činí 20 EUR mezi 1. 4. a 31. 10., resp. 10 EUR mezi 1. 11. a 31. 3. Můžete koupit na místě nebo online a vystát si tak kratší frontu. Alternativou je kombinovaná vstupenka za 30 EUR (celoročně) do více areálů. Detailní informace spolu s výpisem dnů, kdy je vstup zcela zdarma, najdete v kapitole „Aktivity“

Na jižní straně akropole navštivte i muzeum věnované archeologickým nálezům, to vysvětluje, jak vlastně antické město fungovalo. Pozor, neplatí sem kombinovaná vstupenka, musíte zaplatit separátní vstupné za 5 EUR (listopad–březen), resp. 10 euro v létě.

  • Naviguj: 37.9716, 23.7261

Další místa v Athénách

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu