Noční Athény

Počasí v Athénách a kdy sem jet

Počasí v Athénách

Athény se těší teplému středomořskému podnebí, které zaručuje témě vždy vyšší teploty než u nás. Roční období obvykle zapomínají na zimu, která se charakterem počasí jen málo liší od podzimu či brzkého jara. Léta jsou horká a velmi suchá s častými extrémními teplotami atakujícím čtyřicítky, zimy naopak mírné s častými krátkými přeháňkami a příjemnými teplotami kolem 15 °C.  

Athény drží evropský rekord v nejnižší naměřené teplotě -48 °C v roce 1977. 

Tabulka teplot během roku

Athény - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
13 °C
únor
polojasno
14 °C
březen
polojasno
17 °C
duben
jasno
21 °C
květen
jasno
26 °C
červen
jasno
31 °C
červenec
jasno
34 °C
srpen
jasno
34 °C
září
jasno
29 °C
říjen
polojasno
24 °C
listopad
přeháňky
18 °C
prosinec
přeháňky
14 °C

Kdy jet do Athén

Pokud neholdujete vysokým teplotám v rozpálených městských ulicích s minimem parků, vyhněte se období od června do poloviny října, kdy jsou Athény rozžhavené doběla. Naopak chcete-li výlet do Athén spojit s koupáním v moři jinde v Řecku, pak vám nezbyde nic jiného než horka vydržet, v jiném období je voda studená. 

Pro čistou městskou turistiku je určitě nejvhodnější doba jara od března do poloviny května, kdy prší jen minimálně a teploty často rostou k 25 °C. Obdobně je na tom doba od listopadu do února. Srážkové úhrny jsou sice vyšší a teploty o něco nižší, nicméně dlouhotrvající deště jsou zde výjimkou, stejně jako teplota pod 10 °C. 

Chystáš se do Athén?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 09. 2021

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.