Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Athény
Teploty během roku

13 °C

14 °C

17 °C

21 °C

26 °C

31 °C

34 °C

34 °C

29 °C

24 °C

18 °C

14 °C

Počasí v Athénách

Athény se těší teplému středomořskému podnebí, které zaručuje témě vždy vyšší teploty než u nás. Roční období obvykle zapomínají na zimu, která se charakterem počasí jen málo liší od podzimu či brzkého jara. Léta jsou horká a velmi suchá s častými extrémními teplotami atakujícím čtyřicítky, zimy naopak mírné s častými krátkými přeháňkami a příjemnými teplotami kolem 15 °C.  

Athény drží evropský rekord v nejnižší naměřené teplotě -48 °C v roce 1977. 

Kdy jet do Athén

Pokud neholdujete vysokým teplotám v rozpálených městských ulicích s minimem parků, vyhněte se období od června do poloviny října, kdy jsou Athény rozžhavené doběla. Naopak chcete-li výlet do Athén spojit s koupáním v moři jinde v Řecku, pak vám nezbyde nic jiného než horka vydržet, v jiném období je voda studená. 

Pro čistou městskou turistiku je určitě nejvhodnější doba jara od března do poloviny května, kdy prší jen minimálně a teploty často rostou k 25 °C. Obdobně je na tom doba od listopadu do února. Srážkové úhrny jsou sice vyšší a teploty o něco nižší, nicméně dlouhotrvající deště jsou zde výjimkou, stejně jako teplota pod 10 °C. 

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Neměla tam být spíše nejvyšší naměřená teplota +48 °C v roce 1977? Kdyby to bylo mínus, tak by asi zamrzlo i celé moře okolo. :D

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jasně, nejnižší teplotu měli -6,5°C: https://en.wikipedia.org/wiki/Athens#Climate

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu