Průvodce městem
Antické Athény
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Athénách

Kde se ubytovat v Athénách 

Ačkoli se může zdát, že Athény jsou kompaktní jednolité město, lokalitu bydlení dobře zvažte. Kompaktní sice jsou, ale taky neuvěřitelně roztahané a vzít ubytování za skvělou cenu mnohdy znamená bydlet daleko od metra jen u nepřehledné změti autobusových linek, kterými budete do centra dojíždět klidně více než půl hodiny. 

Ideální je samozřejmě oblast centra, tedy okolo náměstí Syntagma a v blízkém okolí čtvrti Monastiraki. Atraktivitě oblasti ale odpovídají i vyšší ceny. Na druhou stranu většinu památek budete schopni navštívit pěšky. 

Asi nejlepší poměr ceny a blízkosti do centra nabízí oblast kolem stanic metra Omonia a Metaxourghio, kde je v nabídce velké množství slušných a levných 2* hotelů.  

Preferujete-li bydlení s výhledem na moře, zvolte čtvrť Palaio Faliro, kde jsou docela hezké pláže s restauracemi a tramvají do centra dojedete za 20 minut. 

Ceny 

Athény se dají charakterizovat poměrně velkými rozdíly v cenách mezi prázdninami a zbytkem roku. Zatímco v létě neseženete bydlení pod 1.000 Kč ani v jednodušším hotelu, během zimy se klidně dostanete na 850 Kč za noc pro 2. Standardní 3* hotely však začínají na 1.300 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj.  

Vyhledej si svůj hotel v Athénách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Řecké hlavní město je často označováno za kolébku evropské civilizace. Právě sem se totiž vypravíte objevovat nejzachovalejší antické památky s tisícletou historií. Navštívíte muzea mapující celou řeckou historii a počátek moderní civilizace a zažijete ten správný řecký chaos, v němž však často najdete zalíbení.  

Už při klesání k místnímu letišti si nelze nevšimnout, jak je celá aglomerace kolem Athén obrovská. Spletitá síť ulic a domů stoupajících vysoko do kopců vypadá úchvatně a zároveň děsivě, není přece možné se v ní vyznat. Opak je pravdou. Historická část Athén je vlastně ideální víkendovou destinací, kterou v pohodě projdete pěšky a bez stresu z dlouhých přesunů, o zbytek se postará přehledná síť metra. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–3 dny
Samotné Athény poznáte za víkend.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Jen za městskou turistikou jeďte kdykoli, chcete-li se koupat, pak jen v létě.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Tolik běžně zaplatíte za letenku z Prahy. Z Bratislavy často poletíte i za čtvrtinu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu