Noční Athény

Ubytování v Athénách

Kde se ubytovat v Athénách 

Ačkoli se může zdát, že Athény jsou kompaktní jednolité město, lokalitu bydlení dobře zvažte. Kompaktní sice jsou, ale taky neuvěřitelně roztahané a vzít ubytování za skvělou cenu mnohdy znamená bydlet daleko od metra jen u nepřehledné změti autobusových linek, kterými budete do centra dojíždět klidně více než půl hodiny. 

Ideální je samozřejmě oblast centra, tedy okolo náměstí Syntagma a v blízkém okolí čtvrti Monastiraki. Atraktivitě oblasti ale odpovídají i vyšší ceny. Na druhou stranu většinu památek budete schopni navštívit pěšky. 

Asi nejlepší poměr ceny a blízkosti do centra nabízí oblast kolem stanic metra Omonia a Metaxourghio, kde je v nabídce velké množství slušných a levných 2* hotelů.  

Preferujete-li bydlení s výhledem na moře, zvolte čtvrť Palaio Faliro, kde jsou docela hezké pláže s restauracemi a tramvají do centra dojedete za 20 minut. 

Ceny 

Athény se dají charakterizovat poměrně velkými rozdíly v cenách mezi prázdninami a zbytkem roku. Zatímco v létě neseženete bydlení pod 1.000 Kč ani v jednodušším hotelu, během zimy se klidně dostanete na 850 Kč za noc pro 2. Standardní 3* hotely však začínají na 1.300 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj.  

Chystáš se do Athén?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Athénách. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.